همه چیز در مورد برندسازی شخصی و نحوه طراحی هویت بصری شما

برند شخصی یا همان پرسونال برندینگ در مورد “داشتن بسته بندی شخصی” است. به عنوان یک شخص حرفه‌ای که کالاها یا خدمات خود را می‌فروشد، باید خود را از رقبای خود متمایز کنید. برندسازی شخصی می‌تواند به شما کمک کند موقعیت خود را در بازار پیدا کنید، تصویری بی‌نظیر ایجاد کنید و به صورت حرفه‌ای با دیگر افراد ارتباط برقرار کنید.

ساخت برند شخصی هم فرایندی استراتژیک و هم خلاقانه است. در این مقاله، شما را در طی این فرآیند خلاقانه راهنمایی می‌کنیم و به شما نشان می‌دهیم که چگونه خود را برندسازی کنید، به این معنا که مراحل مورد نیاز برای ایجاد یک هویت بصری متمایز و قابل تشخیص برای خود را به شما خواهیم گفت.

 1. خود را به عنوان یک برند تعریف کنید

برند شما پسوندی برای شخصیت شماست

قبل از اینکه شروع به ساخت برند کنید، باید این حس را داشته باشید که شما چه کسی هستید. به عنوان یک برند اگر نمی‌دانید شما کی هستید، نمی‌توانید برندی بسازید که نماینده مناسبی برای شما باشد و مردم بتوانند با آن شما را بشناسند.

لپ کلام ما در اینجا این است که برند شخصی شما از شخصیت شما ناشی می‌شود. ایجاد یک پرسونال برند باید ترکیبی از خود شما و بازاریابی باشد تا بتوانید از آن  در تبلیغات‌های بنری و همچنین طراحی بنر تبلیغاتی برای کمپین‌ها استفاده کنید و جواب بگیرید.

بنابراین، اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که کلیه خصوصیات و ویژگی‌های خلق و خویی خود را بیان کنید.

با مراجعه به پیج اینستاگرام کریستینا گوان (happytowander) و دیدن و خواندن پست‌های او خوشحالی و شور و اشتیاق را می‌توان در پیج او حس کرد. به این دلیل است که او تمام اشتیاق و جذابیت‌های شخصی خود را در نوشتن پست‌های وبلاگ، پست‌های اینستاگرام و همچنین در سفرهایش به سراسر جهان قرار می‌دهد. همه چیز در مورد رسانه‌های آنلاین او همان احساس شور و شوق را منتقل می‌کند: عکس‌هایی که او پست می‌کند، محتوایی که منتشر می‌کند و حتی لوگوی شاد برند شخصی‌اش!

معتبر باشید

اصالت در پرسونال برندینگ بسیار مهم است. مطمئناً، در ابتدا افراد ممکن است بسته بندی پرسونال برند شما را دوست داشته باشند یا در کمپین‌ها از طراحی بنر شما و همچنین برند شما خوششان نیاید، اما بعد از آن است که می‌خواهند با شخص پشت تصویر ارتباط برقرار کنند. شاید آنها داستان شما را الهام بخش بدانند، یا شاید شخصیت شما، حس شوخ طبعی یا نوع رفتار شما را دوست داشته باشند.

کار شما این است که به خودتان اجازه دهید همان‌طور که هستید دیده شوید و اصالت خود را به جهانیان هدیه کنید.

شخصی که ما از همین منظر بسیار او را تحسین می‌کنیم الیزابت گیلبرت، نویسنده کتاب بین المللی پرفروش، خوردن، دعا، عشق است.

وی به لطف کتاب‌هایش مشهور شد و او امروزه یکی از موفق‌ترین نویسنده‌ها در ساخت برند شخصی در زمینه کتاب‌های داستانی است. میزان لایک، کامنت و اینگیجمنت پست‌های او در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایتش بسیار زیاد است و او یک سخنران انگیزشی با استعداد است.

بخش عمده‌ای از موفقیت‌های وی ناشی از صریح بودن وی برای به اشتراک گذاشتن جزئیات زندگی شخصی و انتخاب‌های روزانه خود، با کل جهان است. چیز دیگری که می‌توان فوراً آن را در شبکه‌های اجتماعی او آن را تشخیص داد، این است که او صادق و معتبر است. با خواندن پست‌های او، شما بلافاصله با او ارتباط برقرار می‌کنید و همچنین با بخشی از داستان‌های او که خود را در آن همزاد پنداری می‌کنید، نیز ارتباط برقرار می‌کنید.

این موضوع همچنین می‌تواند در طراحی بنر گیف و بنرهای تبلیغاتی مورداستفاده قرار بگیرد. بارها گفتیم که روراست بودن و انتقال مستقیم پیام می‌تواند حس اطمینان بیشتری به مخاطب بدهد. مخاطب با دیدن بنر تبلیغاتی شما برند شما می‌شناسد و با آن ارتباط برقرار می‌کند. بنابراین در نمونه بنرهای گیف طراحی شده خود بیشتر دقت کنید و بگذارید صادق بودن برند شما در بنرها نمایان شود.

ارزش‌ها

بعد دیگری از هر فرد از مجموع ارزش‌های او ساخته می‌شود. همه افراد به چیزی اعتقاد دارند و زندگی آنها بر پایه برخی اصول بنا شده است. هرچه پیرتر می‌شویم، این اصول به بخشی از ما تبدیل می‌شوند و خودمان را با آنها تعریف می‌کنیم. آنها انتخاب‌های روزمره و تصمیمات زندگی را به ما دیکته می‌کنند.

بنابراین، چه در مورد تحمل، شفقت و چه عدالت و نظم صحبت کنیم، همه آنها ارزش‌هایی هستند که برای برخی از ما به عنوان گنج به شمار می‌آیند.

ارزش‌های خود را مشخص کنید و آنها را بنویسید. در فرآیند برندسازی شخصی به آنها احتیاج خواهید داشت.

جایگاه خود را مشخص کنید – در مورد رقبای خود تحقیق کنید و خود را از آنها جدا کنید.

پیدا کردن جایگاه ممکن است کاملاً تجاری به نظر برسد، اما شما می‌خواهید چیزی بفروشید، درست است؟ به همین دلیل است که در حال ایجاد ساخت پرسونال برند هستید.

بنابراین، شما باید تحقیق کنید و نزدیک‌ترین رقبای خود را بررسی کنید، تا از آنها بیاموزید و شکافی را در بازار پیدا کنید که توسط هیچ‌کس تا به حال کشف نشده است.

مشخص کنید که چه چیزی وجه تمایز شما و رقبایتان است و اگر چیزی وجود ندارد، چیزی اختراع کنید. سپس شما باید یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد (USP) ارائه دهید که در واقع منحصر به فرد بودن خود را نشان دهید.

مخاطب مورد نظر خود را مشخص کنید

پس از اینکه هویت خود را مشخص کردید، شناسایی مخاطبان هدف آسان‌تر خواهد بود. برای یکدست‌تر شدن روند کار، پروفایلی از مشتریان خود ایجاد کنید. لیستی از تمام ویژگی‌های آنها، آمار جمعیتی آنها، علاقمندی‌ها و مواردی که دوست ندارند و شیوه زندگی آنها، تهیه کنید. سپس سعی کنید بین آنها و خودتان ارتباط برقرار کنید.

 1. به شخصیت خود اجازه دهید سبک بصری شما را تعریف کند

اکنون، اجازه دهید در مورد هویت برند شخصی شما و سبک بصری صحبت کنیم. این بدان معنی است که شما بدانید که به عنوان یک برند چه کسی هستید و از تمام خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد خود برای ساختن یک برند شخصی بصری استفاده کنید.

رنگ‌های واقعی خود را به ما نشان دهید! یک تم رنگی از چرخه رنگ‌ها برای برند شخصی خود انتخاب کنید.

اول از همه، یک پالت رنگی را انتخاب کنید که نمایانگر شخصیت شما باشد. همانند انتخاب رنگ‌ها در تبلیغات بنری به عنوان یک قانون، پالت رنگی که انتخاب می‌کنید باید 2 تا 3 رنگ داشته باشد و بهتر است بیشتر نشود.

مثال زیر به وضوح نشان می‌دهند که انتخاب 3 رنگ ساده می‌تواند طراحی را همزمان تمیز و جذاب کند.

هر رنگ معنی و احساس خاصی را منتقل می‌کند. بنابراین باید ابتدا پیام خود را مشخص کنید، سپس 3 رنگ متناسب با پیام خود انتخاب کنید.

 

یک سبک بصری انتخاب کنید

سبک‌های بصری متعددی وجود دارد که می‌توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید، اما تنها یکی از آنها با شخصیت منحصر به فرد شما مطابقت خواهد داشت. کار شما در این مرحله این است که مشخص کنید کدام سبک متناسب با شخصیت شماست.

در اینجا لیستی از سبک‌های بصری وجود دارد که می‌توانید در مورد آنها فکر کنید. یکی را انتخاب کنید که شخصیت شما را کاملاً مجسم کند.

 • سبک هندسی
 • سبک مدرنیستی
 • سبک وینتیج
 • سبک انتزاعی
 • سبک مینیمالیستی
 • سبک دستی

لوگو بسازید

اکنون که رنگ‌ها و سبک خود را انتخاب کردید، مرحله بعدی طراحی یک لوگو است. به لیست ویژگی‌ها و ارزش‌های خود برگردید و ببینید سبک بصری شما چگونه است. آیا شما فردی آوانگارد یا بهتر بگوییم یک سنت‌گرای آرام هستید؟

سپس می‌توانید مانند نمونه لوگو زیر، یک لوگو برای برند خود انتخاب کنید که ترکیبی از حروف و طراحی است، یا یک لوگو از نام خود بسازید.

برخی افراد گزینه دوم را برای پرسونال برندینگ ترجیح می‌دهند، زیرا نام آنها در طرح لوگو واضح‌تر است و به ایجاد برندینگ کمک می‌کند. با این حال، اگر تصمیم گرفتید که می‌خواهید به دنبال یک سمبل بروید، مطمئن شوید که کاملا نشان می‌دهد که شما چه کسی هستید.

فونت انتخاب کنید

اگر قصد شما انتخاب لوگویی با حروف نام برند شما است، باید یک یا دو فونت برای آن انتخاب کنید. حتی اگر لوگویی که انتخاب کردید که با حروف نیست، برای همه مواد نوشتاری خود به فونت احتیاج دارید.

دو روش برای این کار وجود دارد:

 • فونت‌هایی از یک خانواده انتخاب کنید.
 • یا یک جفت فونت را انتخاب کنید، به این معنا که دو فونت مکمل یکدیگر باشند. به یک فونت اصلی و یک فونت ثانویه نیاز دارید. نوع اصلی باید متناسب با شخصیت شما باشد، اما در عین حال طوری باشد که در خاطر بماند. مورد دوم باید با فونت اول شما مطابقت داشته باشد. بنابراین اگر به دنبال فونت دست نویس هستید، باید آن را با یک فونت ساده‌تر، مانند فونت سری sans، جفت کنید. به عنوان یک قاعده کلی، فونت‌های شما باید با هم سازگار باشند، در واقع آنها باید مکمل یکدیگر باشند.

کتاب رهنمای برند را در کنار هم قرار دهید

هر برند دارای یک کتابچه راهنما، یک جزوه‌ای است که سبک بصری برند را نشان می‌دهد. شما همچنین باید یکی برای خود درست کنید. خودتان این کار را نکنید، مگر اینکه شما یک طراح با تجربه باشید. از یک طراح برای ساخت این کتابچه درخواست کنید.

آنچه در کتابچه راهنمای برند شما باید باشد:

 • اطلاعات در مورد شما: شخصیت، بینش فکری، فلسفه، فلسفه کاری، ارزش‌ها.
 • جایگاه برند شخصی: آنچه شما را منحصر به فرد می‌کند.
 • مخاطب هدف شما
 • نام، شعار (اگر یکی دارید)، فونت‌ها
 • لوگو
 • پالت رنگ: کدهای رنگی و اصول استفاده از آنها.
 • تمپلیت‌های طرح بندی
 1. خود را تبلیغ کنید

پس از راه اندازی برند شخصی خود، آماده معرفی و تبلیغ خود هستید. وقت آن است که دنیا در مورد شما بیشتر بداند و یاد بگیرد.

دو نوع کانال وجود دارد که باید آنها را برای خود حفظ کنید: رسانه آنلاین و رسانه آفلاین. بیایید در مورد هر یک از آنها صحبت کنیم.

رسانه‌های آنلاین

باید داشته باشید: یک وب سایت

این روزها داشتن وب‌سایت عقل سلیم است. پس از شروع ارسال ایمیل، کارت ویزیت و بروشورهای تبلیغاتی و تبلیغات در گوگل و فیس‌بوک، باید افراد را به جایی راهنمایی کنید تا اطلاعات بیشتری درباره شما و آنچه ارائه می‌دهید، کسب کنید.

بنابراین، از یک طراح سایت یا یک آژانس تبلیغاتی کمک بگیرید و با آنها همکاری کنید تا یک وب سایتی به وجود آورید که نماینده شما باشد.

تبلیغات بنری

قبل از اینکه کالا یا خدمت شما مشتری را ترغیب به خرید کند، طراحی بنرهای شما باید آنها را ترغیب به خرید کند. در تبلیغات بنری، طراحی شما توجه مخاطبان شما را به خود جلب می‌کند و میزان علاقه‌مندی آنها به برند شما را نشان می‌دهد.

برای جلب توجه مردم در تبلیغات شما، باید نکات تبلیغاتی در بنرها رعایت شود و برند شما به خوبی و با روشی اصولی در بنرهای معرفی شود. در واقع باید با طراوت و خلاقیت در طراحی بنر علاوه بر تبلیغ برند خود، مخاطب خود را به مشتری تبدیل کنید. استفاده از بنر گیف می‌تواند به شناخته شدن برند بیشتر کمک کند. برای اینکه بهترین تصمیم را بگیرید و در کمپین تبلیغاتی خود موفق شوید، نگاهی به نمونه بنر گیف در وب‌سایت کادرنو بیندازید و هر چه زودتر برای عقب نماندن از رقبا تصمیم خود را بگیرید.

صفحات شبکه‌های اجتماعی

بسترهای شبکه‌های اجتماعی برای همه در دسترس است تا بتوانند خود را به طور رایگان تبلیغ کنند. حتماً یک حساب فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و لینکدین ایجاد کنید. بسته به نوع تجارت شما، یوتیوب و پینترست نیز اختیاری هستند. اگر مشاغل تصویری دارید، بهتر است این دو شبکه را نیز تیک بزنید.

سپس، آنچه شما باید انجام دهید ساخت تصاویر پروفایل با استفاده از برند و جذابیت بصری برای بهینه سازی هر یک از این صفحات است. لازم است که هر یک از آنها را یک تصویر پروفایل تهیه کنید، زیرا هر پلتفرم دارای ابعاد و سایز خاص خود است.

همچنین می‌توانید با استفاده از طراحی موشن گرافیک مخصوص استوری و پست‌های اینستاگرام همراه با هویت برند خود و لوگو بهترین تبلیغات را برای برند شخصی خود داشته باشید.

فیس‌بوک

به عنوان بزرگ‌ترین و پرکاربردترین پلتفرم شبکه‌های اجتماعی در جهان (3.3 میلیارد کاربر)، فیس‌بوک می‌تواند به شما در دستیابی سریع مشتری کمک کند. صفحه فیس بوک خود را با یک عکس پروفایل زیبا و کاور تنظیم کنید که در مورد آنچه انجام می‌دهید صحبت کند. اطمینان حاصل کنید که لوگوی شما کاملاً قابل مشاهده باشد. سپس توضیحات، آدرس و شماره تلفن را اضافه کنید تا افراد بتوانند با شما تماس بگیرند.

برای نگه داشتن طرفداران خود باید مرتباً صفحه برند خود را به روز رسانی کنید، بنابراین یک سبک بصری منحصر به فرد برای قرار دادن پست‌های خود ایجاد کنید.

توییتر

توییتر یک شبکه اجتماعی است که به شما این امکان را می‌دهد که برای خود یک پروفایل ایجاد کنید و مرتباً آن را به روز رسانی کنید. برای تعریف خود و برند خود به تصویر پروفایل و تصویر کاور، توضیحات کوتاه و لینک به وب سایت خود نیاز دارید.

اینستاگرام

اینستاگرام مکانی برای کارآفرینان در حوزه محتوای تصویری است: طراحان مد، طراحان گرافیک، هنرمندان دست ساز، نقاشان و حتی مربیان تناسب اندام. این سکویی است که به مدیریت بصری دقیق احتیاج دارد، از این رو باید مراقب باشید که چگونه می‌توانید از هر تصویری که پست می‌کنید و چگونگی ظاهر شدن شما در فید اینستاگرام، استفاده کنید.

لینکدین

لینکدین یک شبکه اجتماعی برای متخصصان است که می‌تواند به شما کمک کند در معرض اجتماع بزرگی از متخصصان در سراسر جهان قرار بگیرید و حتی همکاری‌های خود را آغاز کنید. یک تصویر هدر خیره کننده ایجاد کنید و توضیحی جامع از خودتان به صفحه برند خود اضافه کنید. فراموش نکنید که مرتباً در این پلتفرم باید به روز رسانی داشته باشید.

رسانه آفلاین

البته که، شما باید خود را آفلاین نیز تبلیغ کنید. لازم است کارت ویزیت خود را با هر شریک تجاری بالقوه‌ای که ممکن است داشته باشید، مبادله کنید. لازم است نامه‌های رسمی ارسال کنید و محصولات خود را بسته بندی کنید (در صورت فروش کالاهای فیزیکی).

تمام موارد بالا باید دارای لوگوی برند شما باشد و مشخصات تماس شما را داشته باشد.

در اینجا لیستی از موارد آفلاین که می‌توانید برای تبلیغ خود استفاده کنید آورده شده است:

 • کارت بازرگانی
 • کاغذ بسته بندی
 • پاکت نامه
 • بروشور / فلایر
 • پوستر تبلیغاتی مناسبتی

زمان راه اندازی پرسونال برند شما فرا رسیده است.

خب ما در این مقاله تمام اطلاعات را با شما در میان گذاشتیم و حال نوبت شما است تا آنها را عملی کنید.

منبع: blog.bannersnack

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *