طراحی بنر در مارکتینگ

راهنمای استفاده از بنر گیف در بازاریابی و مزایای بنر گیف برای بازاریابان

بنر گیف؛ فکر می‌کنید آنها فقط برای خوره‌های اینترنت مناسب هستند؟ دوباره فکر کنید. واقعیت این است که بنرهای گیف مدتی است که بر دنیای آنلاین تسلط پیدا کردند و بارها و بارها در رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها وایرال شدند. طبق این روالی که بنرهای گیف پیش گرفتند و برای طولانی مدت است که دست به دست می‌شوند و توجه کافی را به خود جلب کرده‌اند، می‌توانید شرط ببندید که بازاریابان شروع به آزمایش روش‌هایی برای تبدیل آنها به ابزاری جدید برای بازاریابی خود کنند. در واقع از مزایای بنر گیف برای بازاریابان، می‌توان نهایت استفاده را برد.

اگر هنوز وقتی می‌گوییم بنر گیف، مطمئن نیستید درباره چه چیزی صحبت می‌کنیم، باید بگوییم که بنر گیف مجموعه‌ای از تصاویر ثابت است که در قالب یک فایل واحد کدگذاری شده است.

حالا شما می‌دانید که ما در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم! از آنجایی که همه ما در یک سطح از آگاهی قرار داریم، بیایید کمی در مورد تاریخچه بنر گیف صحبت کنیم، از این صحبت کنیم که چگونه می‌توانید خودتان بنر گیف بسازید و چگونه می‌توانید آنها را در بازاریابی و طراحی بنر تبلیغاتی خود پیاده کنید.

معرفی مختصری از بنر گیف

بنر گیف در سال 1987 توسط CompuServe معرفی شد. طبق گفته‌های پاتریک دیویسون از MemeFactory، برخی از اولین انیمیشن‌های گیف مشهور چیزهای ساده‌ای مانند، شعله‌های آتش و پرچم‌های موج‌دار بودند. اما در قرن بیستم، با افزایش اختلاف بین وب 1.0 و وب 2.0، انیمیشن گیف شروع به از دست دادن محبوبیت اولیه خود کرد. دیویسون در این باره توضیح می‌دهد: ” استفاده از انیمیشن گیف کمتر متداول شد.”

با این وجود، چند سال پس از تکامل وب 2.0، مردم دریافتند که می‌توانند از بنرهای گیف به روش‌های مختلفی استفاده کنند و آنها را در فضاهای بسیار بیشتری مانند وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی به نمایش بگذارند. دیویسون همچنین اظهار می‌کند که ابزارهای ساخت بنر گیف نیز افزایش یافته است. با توجه به موقعیت مساعد حال حاضر بنر گیف، در حال حاضر بنرهای گیف یک بازگشت قدرتمندانه در اکوسیستم محتوای آنلاین را تجربه کرده‌اند.

مزایای بنر گیف برای بازاریابان

خب، بنرهای گیف زیبا و جالب هستند … اما آیا این به این معنی است که می‌توان از آنها در بازاریابی استفاده کرد؟ کاملا! آنها در واقع چند مزیت اساسی برای بازاریابان دارند که در ادامه آنها را بازگو خواهیم کرد.

بنر گیف قابل به راحتی قابل درک است

در علم جلب توجه، جلب توجه شخصی برای مدت بیش از یک یا دو دقیقه بسیار دشوار است. به همین دلیل است که ویدیوی آنلاین، رسانه‌ای بسیار چالش برانگیز برای مدیران است. با این حال، همه ما می‌دانیم که ویدیو این توانایی را دارد که داستان را به روشی متفاوت از آنچه هنوز محتوا ارائه می‌دهد، بیان کند … به همین دلیل بنر گیف می‌تواند بهترین عملکرد را از خود در بازاریابی نشان دهد.

به بنر گیف به عنوان ترکیبی بین یک تصویر ثابت و یک فیلم فکر کنید. جیمی بک عکاس، بنر گیف را “عکسی که هنوز زنده است”، توصیف می‌کند. این بدان معنی است که افراد می‌توانند به سرعت با این قالب محتوا درگیر شوند (مانند تصویر ثابت)، اما هنوز هم می‌توانند یک پیام از حرکات هایلات شده استخراج کنند (مانند یک فیلم).

می‌توان از بنر گیف به عنوان دکمه کال تو اکشن استفاده کرد

بنر گیف ابزاری برای هدایت چشم بیننده در یک مسیر خاص و بدون مزاحمت است.

چنين ماهیت هدایت کردن چشم، به عنوان جوهره اصلی دکمه کال تو اکشن به شمار می‌آید. شما به عنوان یک بازاریاب، همیشه باید روش‌های مختلفی را در نظر بگیرید که از طریق آن بتوانید، توجه مخاطبان خود را از طریق استفاده موثر و خلاقانه از دکمه کال تو اکشن جلب کنید. بنر گیف ممکن است فرصتی عالی را برای شما فراهم کند تا چیز جدیدی را امتحان کنید.

آنها می‌توانند تأثیر عاطفی داشته باشند

رویکرد کادرنو به بنر گیف این است که با ظرافت و سادگی، کاری کند که بیننده جادو شود. در بنرهای گیف طراحی شده از کادرنو تصویر متحرکی را مشاهده می‌کنید که مردم لزوماً در تصاویر ثابت نمی‌بینند. به همین دلیل انتخاب لحظه مناسب برای ایجاد تاثیرگذاری در بنر گیف یک تصمیم بزرگ خلاقانه برای کادرنو است.

 

پتانسیل بنر گیف برای ارتباط با مردم از نظر عاطفی برای بازاریابان بسیار زیاد است. به عنوان مثال یک پیام عاطفی می‌تواند الهام بخش بودن، خنده و هارمونی را برای افراد به ارمغان آورد. چنین تأثیر عاطفی به لطف ارزش فوری آن بر روی کاربر، مطمئناً دسترسی به بنر را برای مخاطبان جدید گسترش می‌دهد.

نحوه ساخت و طراحی بنر گیف

بعد از مرور همه این تاثیرگذاری‌های بنر گیف، احتمالاً خیلی مشتاق هستید که خودتان بنر گیف بسازید. بنابراین چگونه می‌توان بنر گیف ساخت؟ خوشبختانه خیلی کار سختی نیست و چند گزینه دارید!

ابتدا به یک سری عکس ثابت نیاز دارید که در یک فایل واحد آنها را ذخیره کنید. بنابراین قبل از اینکه حتی آموزش‌های بعدی را شروع کنید، حتماً بدانید که از چه مجموعه تصاویری برای انتقال پیام خود استفاده کنید. برای مثال، اگر به دنبال لحن خنده دار هستید، تصاویری که انتخاب می‌کنید می‌تواند به شدت متفاوت باشد (مانند ترکیب شخصیت‌های فیلم‌های مختلف).

اگر به فتوشاپ و دیگر مهارت‌های اساسی طراحی اشراف دارید، از آن نرم افزار برای ساخت بنر گیف خود استفاده کنید. اما اگر برای ساخت بنر گیف نیاز به کمک دارید، می‌توانید به کادرنو اعتماد کنید و ساخت و طراحی بنر های گیف خود را به کادرنو بسپارید. اما قبل از آن می‌توانید در بخش نمونه های طراحی شده بنرهای گیف کادرنو را مشاهده کنید و بعد تصمیم خود را بگیرید.

با گفتن مزایای بنر گیف برای بازاریابان هنوز هم قصد دارید از بنر گیف در بازاریابی خود استفاده کنید؟ آیا ایده‌هایی را که می‌خواهید امتحان کنید، به دست آوردید؟

منبع: blog.hubspot

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *