طراحی بنر

چگونه تعریف تبلیغات بنری را برای کسی شرح دهیم؟

گاهی اوقات، وقتی صحبت از تبلیغات می‌شود، استعداد خودمان را به اندازه دان درپر (Don Draper) در مردان دیوانه حس می‌کنیم. با این حال، تبلیغات از یک دهه پیش دچار تحول شده است و این تا حدودی به لطف توسعه اینترنت و خدمات آنلاین است.

به عنوان مثال تا همین چند وقت پیش چیزی به اسم تبلیغات بنری وجود نداشت. اما در حال حاضر به عنوان یکی از اصلی‌ترین روش‌های تبلیغاتی، تبلیغات بنری راهی است که می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین راه‌های افزایش درآمد برای بازاریابان به شمار می‌آید.

بنابراین، تبلیغات بنری دقیقاً چیست و چگونه کار می‌کند؟

ما در این مقاله یک نسخه ساده شده از تعریف و مفهوم تبلیغات بنری را بیان خواهیم کرد که می‌توانید از آن برای توضیح به همه استفاده کنید. همراه بلاگ کادرنو باشید.

تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری مترادف با تبلیغات نمایشی است. این‌گونه تبلیغات را می‌توان در فضاهای پر ترافیک در صفحات وب قرار داد، که باعث ایجاد آگاهی از برند و کلیک کردن، خرید و هدایت مشتری ‌شود. قمست‌های پر بازدید در صفحات وب‌سایت‌ها شامل قسمت بالا، پایین یا کناره هر صفحه از وب‌سایت می‌شود. در واقع این قسمت‌ها، مکان‌هایی هستند که معمولاً چشم کاربر بر روی آنها در حال چرخش است.

تبلیغات بنری جزء دسته‌بندی تبلیغات دیجیتال، یکی از سودآورترین راه‌های تولید درآمد، قرار می‌گیرد. در حقیقت، در سه ماهه اول سال 2019، درآمد حاصل از تبلیغات دیجیتال به نقطه عطفی بالغ بر 28 میلیارد دلار رسید.

یک تبلیغ بنری عالی توجه خواننده را به خود جلب می‌کند و از او دعوت می‌کند تا درباره آنچه تبلیغ می‌شود اطلاعات بیشتری کسب کند. در تبلیغات بنری از تصاویر یا ابزارهای چندرسانه‌ای برای انتقال پیام استفاده می‌کنند، و این‌ نوع تبلیغات بسیار واضح و جذاب است و متن زیادی ندارد.

تبلیغات بنری به دلیل اینکه یک روش برنامه نویسی شده هستند، سودآور هستند؛ به این معنا که نحوه قرار گیری جایگاه تبلیغ توسط تبلیغ کنندگان با برنامه نویسی مشخص می‌شود. نرم افزار این برنامه‌ها، تبلیغات را با علایق کاربران وب سایت مطابقت می‌دهد.

هزینه تبلیغات بنری

فیس‌بوک: به طور متوسط، 10 دلار در هر دقیقه، 18/68 دلار هزینه برای هر جذب.

اینستاگرام: به طور متوسط، 5 دلار در دقیقه.

گوگل: به طور متوسط، 59.18 دلار هزینه برای هر جذب.

گوگل ادورز: به طور متوسط، 2.32 دلار برای هر کلیک.

با افزایش محبوبیت هر وب‌سایت، قیمت تبلیغات بنری آن بالا می‌رود. در حالی که این روش‌های تبلیغاتی یکی از محبوب‌ترین روش‌ها هستند، اما با این حال لیست بالا جامع نیست.

اکنون که درباره قیمت و هزینه هر کدام از روش‌های تبلیغات بنری بیشتر می‌دانید، بیایید در مورد چگونگی اجرای آنها و نمونه‌هایی از موارد عالی آنها صحبت کنیم.

اندازه‌های استاندارد تبلیغات بنری

از آنجایی که تبلیغات بنری دارای انعطاف پذیری با هر اندازه صفحه نمایش است، اندازه‌های متفاوتی برای استفاده از آن وجود دارد. اما نکته مهم این است که، وقتی قصد شروع قالب بندی برای تبلیغات بنری خود را دارید، پنج اندازه وجود دارد که باید آنها را در نظر داشته باشید. این اندازه‌ها بالاترین عملکرد با بیشترین میزان کلیک را دارند.

 • 336 X 280: خروجی این اندازه یک مستطیل بزرگ است.
 • 300 X 600: خروجی این اندازه به اندازه نیمی از یک صفحه وب است.
 • 300 X 200: خروجی این اندازه یک مستطیل متوسط است.
 • 320 X 50: این سایز از بنر، اندازه یک بنر هدر موبایل است.
 • 728 X 90: خروجی این اندازه یک هدر بهینه سازی شده است.

گوگل ادورز و بنراسنک به طور خودکار تبلیغات بنری شما را در اندازه‌های صحیح قالب بندی می‌کنند، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد کراپ کردن و بهینه سازی بنر خود نخواهید داشت.

در اختیار داشتن اندازه‌های درست برای تبلیغات بنری، به شما کمک می‌کند تا قالب بندی درستی از تبلیغات‌های بصری خود داشته باشید. به عنوان مثال، انتخاب اندازه 320 X  50برای یک تبلیغ بنری گیف، احتمالاً نمایش خوبی در تلفن همراه نخواهد داشت، به خصوص اگر سایز فایل گیف کمی بزرگ‌تر از حد معمول باشد.

بهترین تبلیغات‌های بنری

دانستن اندازه‌های لازم برای تبلیغات بنری بسیار مهم است، اما این تنها نکته مهم که باید به آن توجه کنید نیست. برای اینکه مطمئن شوید، تبلیغ بنری شما مخاطبان هدف را تحت تاثیر قرار می‌دهد، باید هنگام طراحی تبلیغ بنری مورد نظر خود ترفندهایی را نیز به خاطر داشته باشید.

نحوه ساخت تبلیغات بنری

 • داخل بنر خود یک دکمه کال تو اکشن قرار دهید.
 • نام برند خود را اضافه کنید.
 • حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید.
 • تصاویری با کیفیت بالا را انتخاب کنید.
 • طراحی بنر را خیلی شلوغ نکنید و سادگی را در راس کار خود قرار دهید.

فرض کنیم که شما تمام ابزارهای لازم برای ایجاد تبلیغات بنری را در اختیار دارید. اگر طراحی بنر برای تبلیغات بر عهده خودتان است، برای اینکه از موثر بودن تبلیغات خود مطمئن شوید، موارد بالا را در طراحی خود بگنجانید.

 • داخل بنر خود یک دکمه کال تو اکشن قرار دهید

قرار دادن یک دکمه کال تو اکشن (CTA) در تبلیغات بنری، همان چیزی است که مشتری آینده شما را دعوت به کشف اطلاعات بیشتر درباره محصول یا خدمات شما می‌کند. این دکمه دقیقا همان چیزی است که آنها را به کلیک بر روی تبلیغ و علاقه مند به دانستن بیشتر، سوق می‌دهد.

یک دکمه کال تو اکشن واضح و جذاب، مخاطب هدف شما را در جهت صحیح قرار می‌دهد و لینک دادن به صفحه محصول توسط همان دکمه، راهی مناسب برای گرفتن کلیک بر روی وب‌سایت است.

بیشتر بخوانید: نوشتن CTA در تبلیغات ایمیل؛ مثال‌هایی خوب و کاربردی که برای درک بهتر CTA کمکتان می‌کند

 • نام برند خود را اضافه کنید

اگر لوگو و نام برند شما داخل بنر تبلیغاتی قابل مشاهده نباشد، کاربران چگونه بدانند نام برند شما چیست؟ لوگو و یا نام برند شما باید در جایی از بنر به گونه‌ای واضح و مشخص گذاشته شود. لازم نیست لوگو کل آگهی را بگیرد یا به گونه‌ای از آن استفاده کنید که فضای دیگر المان‌های تبلیغات را اشغال کند؛ تنها کاری که باید انجام شود این است که در بین دیگر تصاویر تبلیغ قابل تشخیص باشد.

 • حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید

استفاده از کلمات کلیدی و موارد کنش‌زا، نه تنها تبلیغ شما را برای موتورهای جستجو بهینه می‌کند، بلکه میزان تعامل کاربران با تبلیغات شما را بیشتر می‌کند، زیرا از نظر آنها سرویس شما برای آنها مناسب به نظر آمده است.

 • از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید

برای اینکه بتوانید تبلیغ خود را حرفه‌ای نشان دهید، باید در استفاده از عناصر بصری، مانند تصاویر یا گیف‌ها حرفه‌ای عمل کنید و از تصاویری استفاده کنید که کیفیت بالایی دارند. در حالی که تصاویر محرک در تبلیغات بنری، راهی برای جلب توجه بیشتر در تبلیغات هستند، اما تصاویر ثابت در بنر نیز، به همان اندازه مؤثر هستند.

 • طراحی را ساده نگه دارید

مشاهده یک تبلیغ شلوغ چیزی جز یک تصویر آزاردهنده برای کاربر نیست. یک تبلیغ موثر دارای حداقل میزان متن، یک یا دو تصویر و دکمه کال تو اکشن است.

برخی از تبلیغات بنری حتی به هیچ وجه متن یا تصویر نیز ندارند و تنها یک لوگو و یک دکمه کال تو اکشن دارند. اگرچه لازم نیست خیلی طرح شما مینیمال باشد، اما با این حال، لازم هم نیست تمام اطلاعات را در محتوای تبلیغات بنری خود بیاورید. اگر در تبلیغ خود بیش از چند جمله کوتاه داشتید، این یعنی میزان متن آن زیاد است.

بیایید در آخر به برخی از نمونه های عالی از تبلیغات بنری و دلیل موثر بودن آنها بپردازیم.

نمونه‌های تبلیغات بنری

 • Pottery Barn

این تبلیغ بنری از میز تحریر Pottery Barn نمونه خوبی از تاثیر ساده بودن است. با استفاده از یک عکس نمایشی برای برجسته کردن کاربرد میز، این آگاهی را به کاربر می‌دهد که میزهای آنها به راحتی در هر فضایی قرار می‌گیرند.

طراحی بنر

با یک لوگو، یک دکمه کال تو اکشن جذاب و یک طراحی ساده، هر پنج فاکتور داشتن یک تبلیغ بنری تاثیرگذار در این بنر گنجانده شده است. برای دانش آموزان که در آمازون در حال جستجو هستند یا افرادی که مشغول ساخت شرکت خود هستند، این تبلیغ بسیار مناسب خواهد بود.

 • Blue Bloods

تبلیغ بنری CBS برای یکی از نمایش‌های خود، دارای یک دکمه کال تو اکشن عالی است. دکمه “1 هفته رایگان” مخاطبان را تشویق می‌کند تا سرویس جدید پخش CBS All Access، را بررسی کنند.

استفاده از نمایشی که از محبوبیت زیادی برخوردار است و همه قسمت‌های آن پخش شده است، تماشاگران را جذب تبلیغ می‌کند. این تبلیغ همچنین شامل لوگو و تصویر ستاره نمایش است و تمام اطلاعات مورد نیاز کاربر را بدون شلوغ کاری، در اختیار آن قرار می‌دهد.

 • SEMrush

اکستنشن محبوب سئوکارها، SEMrush از بنر مستطیل شکل کوچک برای طراحی بنر خود استفاده کرده است، که نه تنها از نظر اندازه مورد پسند است، بلکه قالب آن برای تبلیغاتی که به اطلاعات زیادی نیاز ندارند نیز، می‌تواند مفید باشد.

طراحی بنر

در این تبلیغ، SEMrush با کمتر از 20 کلمه خدماتی را که ارائه می‌دهد را به کاربر اطلاع می‌دهد. کلمات کلیدی “UX” ، “SEO” ، “Time” و “Speed Page” در اینجا همه کلمات طلایی هستند. این کلمات در جلب توجه شرکت‌هایی که به دنبال افزایش تجزیه و تحلیل خود هستند، بسیار موثر هستند.

 • Chevy

ارائه تمام مشخصات خودرو در یک تبلیغ بنری، بدون شلوغ به نظر رسیدن آن امکان پذیر نیست. Chevy برای اینکه بتواند تمام اطلاعات را بدون شلوغی بیش از حد نشان دهد، بازی با متن را انتخاب کرده است. علاوه بر این، آنها اطلاعات و اصطلاحات اساسی را برای اطمینان از تأثیرگذاری هر چه بیشتر انتخاب کردند.

طراحی بنر

Chevy همچنین برای مهم نشان دادن بعضی از کلمات از ترکیب کردن رنگ‌ها استفاده کرده است. در این بنر، تخفیف در قیمت اتومبیل و دکمه کال تو اکشن هر دو به رنگ طلایی هستند و این موضوع باعث شده است که جلب توجه مستقیم این دو عنصر در بنر ایجاد شود.

 • The New Yorker

مینیمال بودن در طراحی بنر بسیار خوب جواب می‌دهد و نیویورکر این را می‌داند.

طراحی بنر

این مجله یک تبلیغ راه انداخته است که در آن با زدن دکمه ساسکرایب یک کیسه پارچه‌ای هدیه خواهید گرفت. تصویری که از هر دو محصول در این بنر استفاده شده است، روش خوبی برای استفاده از تصاویر است و ارزشی که در این بنر پررنگ شده است، به این معنی است که از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای شما هم احتمالا پیش آمده که با یک تبلیغ بنری ارتباط زیادی برقرار کرده باشید. حقیقت این است که تبلیغات بنری یک سرمایه گذاری عالی برای افزایش بازدید سایت و گسترش میزان مخاطبان است. به نظر نمی‌آید که تبلیغات بنری خیلی پیچیده باشد، درست است؟

برای سفارش آنلاین طراحی بنر، طراحی بنر گیف (GIF)، طراحی موشن گرافیک مخصوص استوری و پست‌های اینستاگرام با کادرنو در تماس باشید.

 

منبع: blog.hubspot

 

3 پاسخ
  • مهرداد سلطانی
   مهرداد سلطانی says:

   سلام وقت بخیر
   این سوال بسیار کلیه
   خیلی بستگی به نوع کسب و کار دارد
   اما به صورت کلی اگر بخواهیم نظر بدیم در تبلیغاتی که از نصاویر واثعی استفاده بشود بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، ولی در مورد بنرهای آنلاین چون باعث افزایش حجم بنر می‌شود حیلی نمی‌توانیم از عکس‌های واقعی استفاده کنیم

   پاسخ
 1. مریم بختیاری
  مریم بختیاری says:

  اگر میشه بیشتر بنرهای موفق سایت های بزرگ ایرانی و خارجی رو تجزیه و تحلیل کنید و از چرایی موفق بودن اونا بگید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *