طراحی بنر

چگونه تعریف تبلیغات بنری را برای کسی شرح دهیم؟

گاهی اوقات، وقتی صحبت از تبلیغات می‌شود، استعداد خودمان را به اندازه دان درپر (Don Draper) در مردان دیوانه حس می‌کنیم. اما، با توجه به تحولات و تغییراتی که در یک دهه گذشته تبلیغات بنری داشته و این تا حدودی به لطف توسعه اینترنت و خدمات آنلاین بوده است، می‌توانید کمی به استعداد خودتان ببالید و سراغ این گونه تبلیغات بروید و در آن موفقیت کسب کنید.

به عنوان مثال تا همین چند وقت پیش چیزی به اسم تبلیغات بنری وجود نداشت. اما در حال حاضر به عنوان یکی از اصلی‌ترین روش‌های تبلیغاتی، تبلیفات بنری یکی از مهم‌ترین راه‌های افزایش درآمد برای بازاریابان به شمار می‌آید.

بنابراین، تبلیغات بنری دقیقاً چیست و چگونه کار می‌کند؟

ما در این مقاله یک نسخه ساده شده از تعریف و مفهوم تبلیغات بنری را بیان خواهیم کرد که می‌توانید از آن برای توضیح به همه استفاده کنید. همراه بلاگ کادرنو باشید.

تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری می‌تواند همان تبلیغات دیسپلی باشد. این‌گونه تبلیغات را می‌توان در فضاهای پر ترافیک وب‌سایت‌ها قرار داد، که نتیجه آن ایجاد آگاهی از برند و کلیک روی بنر، خرید و در نهایت هدایت مشتری ‌به وب‌سایت تبلیغ کننده می‌شود. قسمت‌های پر بازدید شامل قسمت بالایی، انتهایی یا سایدبار هر صفحه از وب‌سایت می‌شود. در واقع این قسمت‌ها، مکان‌هایی هستند که معمولاً کاربر بیشترین نگاه را روی آنها دارد.

تبلیغات بنری که در دسته بندی تبلیغات دیجیتال جای می‌گیرد، یکی از بهترین راه‌های تولید و افزایش درآمد است. در حقیقت، در سه ماهه اول سال 2019، درآمد حاصل از تبلیغات دیجیتال به نقطه عطفی بالغ بر 28 میلیارد دلار رسید.

تبلیغات بنری که به بهترین شکل اجرا شود، توجه خواننده را به خود جلب و او را به کسب اطلاعات بیشتر ترغیب می‌کند. بازاریابان و طراحان بنر در تبلیغات بنری، از تصاویر یا ابزارهای دیگر برای انتقال پیام استفاده می‌کنند و این نوع تبلیغات را با استفاده از این ابزارها جذاب و مخاطب پسند می‌کنند.

هزینه تبلیغات بنری

فیس‌بوک: به طور متوسط، 10 دلار در هر دقیقه، 18/68 دلار هزینه برای هر جذب.

اینستاگرام: به طور متوسط، 5 دلار در دقیقه.

گوگل: به طور متوسط، 59.18 دلار هزینه برای هر جذب.

گوگل ادورز: به طور متوسط، 2.32 دلار برای هر کلیک.

با افزایش محبوبیت هر وب‌سایت، قیمت تبلیغات آن نیز افزایش می‌یابد. این روش‌های تبلیغاتی یکی از محبوب‌ترین روش‌ها هستند، اما با این حال لیست بالا جامع نیست و بسته به نوع تبلیغ و تبلیغ کننده ممکن است تغییر کند.

اکنون که درباره قیمت و هزینه هر کدام از روش‌های تبلیغات بنری بیشتر می‌دانید، بیایید در مورد چگونگی اجرای آنها و نمونه‌هایی از موارد عالی اجرا شده صحبت کنیم.

اندازه‌های استاندارد تبلیغات بنری

از آنجایی که تبلیغات بنری نسبت به هر پلتفرمی انعطاف پذیری دارد و قابلیت انتشار در هر سایز را دارد، به همین دلیل اندازه‌های متفاوتی برای آن وجود دارد. اما نکته مهم این است که، وقتی طراحی بنر را شروع می‌کنید، پنج اندازه مهم و کاربردی آن را برای بنر خود در نظر داشته باشید. این اندازه‌ها بالاترین عملکرد با بیشترین میزان کلیک را دارند.

 • 336 X 280: خروجی این اندازه یک مستطیل بزرگ است.
 • 300 X 600: خروجی این اندازه به اندازه نیمی از هر صفحه وب است.
 • 300 X 200: خروجی این اندازه یک مستطیل متوسط است.
 • 320 X 50: این سایز از بنر، اندازه یک بنر هدر موبایل است.
 • 728 X 90: خروجی این اندازه، یک هدر بهینه سازی شده است.

گوگل ادورز و بنراسنک به طور خودکار تبلیغات بنری شما را در اندازه‌های صحیح قالب بندی می‌کنند، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد کراپ کردن و بهینه سازی بنر خود نخواهید داشت.

در اختیار داشتن اندازه‌های درست برای تبلیغات بنری، به شما کمک می‌کند تا قالب درستی از تبلیغات‌ خود داشته باشید. به عنوان مثال، انتخاب اندازه 320 X  50برای یک تبلیغ بنری گیف، احتمالاً بر روی موبایل نمایش خوبی نخواهد داشت، به خصوص اگر سایز فایل گیف کمی بزرگ‌تر از حد معمول باشد.

بهترین تبلیغات‌های بنری

اینکه اندازه‌های مناسب تبلیغات بنری را بدانیم مهم است، اما این تنها نکته مهم که باید به آن توجه کنید نیست. برای اینکه مطمئن شوید، تبلیغ بنری شما مخاطبان هدف را تحت تاثیر قرار می‌دهد، باید هنگام طراحی بنر مورد نظر خود به دنبال ترفندهای طراحی نیز باشید.

نحوه ساخت تبلیغات بنری

 • داخل بنر خود یک دکمه کال تو اکشن قرار دهید.
 • نام برند خود را بیاورید.
 • حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید.
 • تصاویری با کیفیت بالا را انتخاب کنید.
 • بنر را خیلی شلوغ نکنید و سادگی را در راس کار خود قرار دهید.

فرض کنیم که شما تمام ابزارهای لازم برای ایجاد تبلیغات بنری را در اختیار دارید. اگر طراحی بنر برای تبلیغات بر عهده خودتان است، برای اینکه از موثر بودن تبلیغات خود مطمئن شوید، موارد بالا را در طراحی خود رعایت کنید.

 • داخل بنر خود دکمه کال تو اکشن قرار دهید

قرار دادن دکمه کال تو اکشن (CTA) در تبلیغات بنری، همان چیزی است که مشتری آینده شما را دعوت به کشف اطلاعات بیشتر درباره محصول یا خدمات شما می‌کند. این دکمه دقیقا همان چیزی است که آنها را به کلیک بر روی تبلیغ و دانستن اطلاعات بیشتر، سوق می‌دهد.

یک دکمه کال تو اکشن واضح و جذاب، مخاطب هدف شما را در جهت صحیح قرار می‌دهد و لینک دادن به صفحه محصول توسط همان دکمه، راهی مناسب برای افزایش کلیک روی وب‌سایت است.

بیشتر بخوانید: نوشتن CTA در تبلیغات ایمیل؛ مثال‌هایی خوب و کاربردی که برای درک بهتر CTA کمکتان می‌کند

 • نام برند خود را اضافه کنید

اگر لوگو و نام برند شما داخل بنر تبلیغاتی قابل مشاهده نباشد، کاربران چگونه بدانند با چه کسی طرف هستند و نام برند شما چیست؟ لوگو و یا نام برند شما باید در جایی از بنر به گونه‌ای واضح و مشخص گذاشته شود. لازم نیست حتما لوگو کل آگهی را بگیرد یا به گونه‌ای از آن استفاده کنید که فضای دیگر المان‌های تبلیغات  اشغال شود؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که در بین دیگر تصاویر بنر، قابل تشخیص باشند.

 • حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید

استفاده از کلمات کلیدی و کلمات درگیر کننده، نه تنها تبلیغ شما را برای موتورهای جستجو بهینه می‌کند، بلکه میزان تعامل کاربران با تبلیغات شما را بیشتر می‌کند: زیرا از نظر آنها سرویس شما برای آنها مناسب به نظر آمده است.

 • از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید

برای اینکه بتوانید تبلیغ خود را حرفه‌ای نشان دهید، باید در استفاده از عناصر بصری، مانند تصاویر یا گیف‌ حرفه‌ای عمل کنید و از تصاویری استفاده کنید که کیفیت بالایی دارند. در حالی که تصاویر متحرک در تبلیغات بنری، راهی برای جلب توجه بیشتر در تبلیغات هستند، اما باید بگوییم که تصاویر ثابت نیز همان تاثیرگذاری تصاویر متحرک را دارند.

 • طراحی را ساده نگه دارید

یک تبلیغ و بنر شلوغ، چیزی جز یک تصویر آزاردهنده برای کاربر نیست. تبلیغ موثر دارای حداقل میزان متن، یک یا دو تصویر و دکمه کال تو اکشن است.

برخی از تبلیغات بنری حتی به هیچ وجه متن یا تصویر نیز ندارند و تنها یک لوگو و یک دکمه کال تو اکشن دارند. اگرچه لازم نیست خیلی طرح شما مینیمال باشد، اما با این حال، لازم هم نیست تمام اطلاعات را در محتوای تبلیغات خود بیاورید. اگر در تبلیغ خود بیش از چند جمله کوتاه دارید، بدانید که در استفاده از متن زیاده روی کردید.

بیایید در آخر به برخی از نمونه های عالی از تبلیغات بنری و دلیل موثر بودن آنها بپردازیم.

نمونه‌های تبلیغات بنری

 • Pottery Barn

این تبلیغ بنری از میز تحریر Pottery Barn، نمونه خوبی از تاثیر ساده بودن بنر را نشان می‌دهد. استفاده از یک عکس نمایشی برای برجسته کردن کاربرد میز، این آگاهی را به کاربر می‌دهد که میزهای آنها به راحتی در هر فضایی قرار می‌گیرند.

طراحی بنر

یک لوگو، یک دکمه کال تو اکشن جذاب و یک طراحی ساده، هر پنج فاکتور داشتن یک تبلیغ بنری تاثیرگذار در این بنر گنجانده شده است. برای دانش آموزان که در آمازون در حال جستجو هستند یا افرادی که مشغول ساخت شرکت خود هستند، این تبلیغ بسیار مناسب و هدفمند خواهد بود.

 • Blue Bloods

تبلیغ بنری CBS برای یکی از نمایش‌های خود، دارای یک دکمه کال تو اکشن عالی است. دکمه “یک هفته رایگان” مخاطبان را تشویق می‌کند تا سرویس جدید پخش CBS All Access، را بررسی کنند.

استفاده از نمایشی که از محبوبیت زیادی میان مردم برخوردار است و همه قسمت‌های آن پخش شده است، تماشاگران را جذب تبلیغ می‌کند. این تبلیغ همچنین شامل لوگو و تصویر ستاره نمایش است و تمام اطلاعات مورد نیاز کاربر را بدون شلوغ کاری، در اختیار آن قرار می‌دهد.

 • SEMrush

اکستنشن محبوب سئوکارها، SEMrush از بنر مستطیل شکل کوچک برای طراحی بنر خود استفاده کرده است، که نه تنها از نظر اندازه مورد پسند است، بلکه قالب آن برای تبلیغاتی که به اطلاعات زیادی نیاز ندارند نیز، مفید است.

طراحی بنر

در این تبلیغ، SEMrush با کمتر از 20 کلمه، خدماتی را که ارائه می‌دهد را به کاربر اطلاع می‌دهد. کلمات کلیدی “UX” ، “SEO” ، “Time” و “Speed Page” در اینجا همه کلمات طلایی هستند. این کلمات در جلب توجه شرکت‌هایی که به دنبال تجزیه و تحلیل خود هستند، بسیار موثر عمل می‌کنند.

 • Chevy

ارائه تمام مشخصات خودرو در یک تبلیغ بنری، بدون شلوغ به نظر رسیدن آن امکان پذیر نیست. Chevy برای اینکه بتواند تمام اطلاعات را بدون شلوغی بیش از حد نشان دهد، بازی با متن را انتخاب کرده است. علاوه بر این، آنها از اطلاعات و اصطلاحات اساسی برای اطمینان از تأثیرگذاری هر چه بیشتر استفاده کردند.

طراحی بنر

Chevy همچنین برای مهم نشان دادن بعضی از کلمات از ترکیب کردن رنگ‌ها استفاده کرده است. در این بنر، تخفیف در قیمت اتومبیل و دکمه کال تو اکشن هر دو به رنگ طلایی هستند و این موضوع باعث شده است که این دو عنصر در بنر بیشتر از عناصر دیگر جلب توجه کنند.

 • The New Yorker

مینیمال بودن در طراحی بنر بسیار خوب جواب می‌دهد و نیویورکر این را می‌داند.

طراحی بنر

این مجله یک تبلیغ راه انداخته است که در آن کاربر با زدن دکمه ساسکرایب یک کیسه پارچه‌ای هدیه خواهید گرفت. روشی که برای استفاده از تصاویر هر دو محصول در این بنر استفاده شده است، بسیار خوب است و با پر رنگ نشان دادن آنها، نشان می‌دهد که گرفتن کیسه پارچه‌ای در این بنر از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای شما هم احتمالا پیش آمده که با یک تبلیغ بنری ارتباط زیادی برقرار کرده باشید. حقیقت این است که تبلیغات بنری یک سرمایه گذاری عالی برای افزایش بازدید سایت و گسترش میزان مخاطبان است. با تمام مواردی که گفتیم، ساخت و طراحی بنرهای تبلیغاتی خیلی پیچیده به نظر نمی‌آید، درست است؟

برای سفارش آنلاین طراحی بنر، طراحی بنر گیف (GIF)، طراحی موشن گرافیک مخصوص استوری و پست‌های اینستاگرام با کادرنو در تماس باشید.

 

منبع: blog.hubspot

کادرنو

4 پاسخ
  • مهرداد سلطانی
   مهرداد سلطانی گفته:

   سلام وقت بخیر
   این سوال بسیار کلیه
   خیلی بستگی به نوع کسب و کار دارد
   اما به صورت کلی اگر بخواهیم نظر بدیم در تبلیغاتی که از نصاویر واثعی استفاده بشود بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، ولی در مورد بنرهای آنلاین چون باعث افزایش حجم بنر می‌شود حیلی نمی‌توانیم از عکس‌های واقعی استفاده کنیم

   پاسخ
 1. مریم بختیاری
  مریم بختیاری گفته:

  اگر میشه بیشتر بنرهای موفق سایت های بزرگ ایرانی و خارجی رو تجزیه و تحلیل کنید و از چرایی موفق بودن اونا بگید

  پاسخ

تعقیب

 1. […] صحبت در مورد طراحی بنر و تعریف تبلیغات بنری زیاد است و در این مورد حرف زیاد برای گفتن وجود دارد. در […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *