چگونه می‌توان بازاریابی محتوای را با بنر گیف برجسته‌تر کرد؟

تصاویر ابزار قدرتمندی هستند. آنها می‌توانند توجه‌ها را به خود جلب کنند یا احساسی را به گونه‌ای که کلمات نمی‌توانند انتقال دهند، منتقل کنند. به تصاویر خود پویایی اضافه کنید و آنها را قوی کنید و از بنر گیف در بازاریابی خود بیشترین سود را ببرید.

ویدیو هنوز هم در تبلیغات یکی از قوی‌ترین ابزارها است، اما بنر گیف نیز امروزه از افزایش محبوبیت برخوردار است. بنر گیف همیشه یک روش جالب برای جلب توجه بوده است. متأسفانه، از بنرهای گیف برای تبلیغات های بنری افتضاح بسیار زیاد استفاده می‌شود و از تصاویر متحرک آزار دهنده در این بنرها استفاده شده است. این نوع استفاده از گیف کمی شهرت آنها را خدشه‌دار کرده است.

اما اکنون پلتفرم‌های بیشتری از بنرهای گیف پشتیبانی می‌کنند و بازاریابان بیشتر و بیشتری از آنها استفاده می‌کنند تا محتوای خود را برجسته کنند. استفاده از بنر گیف یک بازاریابی زیبا و بصری است.

پس بنر گیف چیست؟

بیایید کلمات را رد کنیم و سراغ یک نمونه واقعی برویم.

این یک بنر گیف است:

طراحی بنر

این بنر گیف یکی از چندین مدل نمونه بنرهای گیف کادرنو است. این نیز یک نمونه دیگر از کارهای کادرنو است که در بخش نمونه‌های بنر گیف می‌توانید نمونه‌های بیشتری از آن تماشا کنید.

طراحی بنر

این دو بنر گیف به ما کمک می‌کنند تا با قالب کلی بنر گیف آشنا شویم و بیشتر آن را از نزدیک لمس کنیم. اما برای دانستن بیشتر باید بدانید:

 • بنرهای گیف می‌توانند عکس یا گرافیکی باشند.
 • بنرهای گیف از یک سری فریم کوتاه ساخته شده‌اند. هر فریم تصویر متحرک خود را دارد.
 • بنرهای گیف بیشتر ویدیوهای کوتاه هستند، به این معنا که بیش از 5 ثانیه نیستند.
 • بنرهای گیف معمولا دارای یک چرخه نمایشی هستند و آن مدام تکرار می‌شود، اما می‌توانید آنها را تنظیم کنید تا چند بار نمایش داده شوند و سپس متوقف شوند.
 • از بنرهای گیف می‌توان مانند علامت نئون استفاده کرد – به عنوان یک طرح گرافیکی چشم‌گیر که توجه شما را جلب می‌کند. یا از آنها می‌توان برای گفتن داستانی استفاده کرد.

بنرهای گیف چه چیزی نیستند؟

همان‌طور که مطمئن هستیم که شما می‌دانید، بنرهای گیف حرف آخر در تصاویر متحرک آنلاین نیستند. چندین قالب و روش بسیار مشابه برای تصاویر متحرک وجود دارد که باید در مورد آنها بدانید.

 1. بنرهای گیف ویدیو نیستند

در حالی که یک بنر گیف می‌تواند چیزی شبیه به ویدیو باشد، اما بنر گیف نیاز به فریم‌های زیادی دارد تا به ویدیو تبدیل شود، یا باید تعریف جدیدی از ویدیو را بپذیریم (به عنوان یک سری ویدیوهای پنج فریم). ویدیوها از فرمت‌های متفاوت نسبت به گیف نیز استفاده می‌کنند. ویدیوها به طور معمول به صورت AVI ، MPEG ، MOV و سایر قالب های خاص ویدیویی ارائه می‌شوند.

 1. بنرهای گیف سینماگراف نیستند

سینماگراف‌ها ترکیبی از عکس و فیلم هستند. آنها شباهت‌های زیادی با بنر گیف دارند:

 • آنها مانند اکثر بنرهای گیف دارای چرخه تکرار هستند.
 • آنها می‌توانند در ارسال ایمیل مانند بنرهای گیف استفاده شوند.
 • آنها به .gif ختم می‌شوند.

اما بنر گیف نیستند. تصویر زیر یک سینماگراف است:

یک پست جالب در وبلاگ Convince and Convert وجود دارد که درباره استفاده برندهای مختلف از سینماگراف در بازاریابی خود صحبت می‌کند. AdWeek همچنین پستی در مورد برنامه‌های فیس‌بوک برای سینماگراف‌ها منتشر کرده است.

فقط نکته‌ای که باید بدانید این است که ساختن سینماگراف از بنر گیف به طور قابل توجهی سخت‌تر است. شخصی که مهارت‌های اساسی ویرایش تصویر را دارد می‌تواند یک بنر گیف درست کند، اما برای ساخت سینماگراف تمام مهارت‌های یک هنرمند واقعی لازم است.

 1. بنرهای گیف انیمیشن‌ CSS نیستند

انیمیشن‌ CSS یکی دیگر از تکنیک‌های محتوای بصری عالی است، اما آنها به لطف کد نویسی کار می‌کنند، نه به لطف نوع خاصی از فایل تصویری. انیمیشن‌های CSS برای ارائه داده‌ها مناسب هستند. بنابراین اگر می‌خواهید یک نمودار درست کنید، یک انیمیشن CSS ممکن است برای شما کار کند. اما، متأسفانه، آنها در هر مرورگری کار نمی‌کنند و می‌توانند این موضوع اشکال باشد.

4- بنرهای گیف Flash نیستند

فلش یک ترفند قدیمی است. برنامه‌های کاربردی خود را دارد، اما بهتر است به دلیل مشکلات رندر از استفاده از فلش خودداری کنید (دستگاه‌های iOS نمی‌توانند فلش را هندل کنند)، چرا که محتوای فلش یک جعبه سیاه برای موتورهای جستجو است.

 1. بنرهای گیف فیلم‌های Hyperlapse نیستند

اینستاگرام به ما یاد داد که ویدیوهای تایم لپس با تلفن‌های هوشمند تهیه کنیم. این فناوری Hyperlapse نام دارد. توسعه دهندگان همچنین قادر به رفع اثر بانس بودند که باعث شده بود بیشتر ویدیوهای Hyperlapse به مراتب کمتر تماشا شوند.

ویدیوهای Hyperlapse را می‌توان در صفحات وب قرار داد، اما هنوز هم اکثرا در اینستاگرام استفاده می‌شوند.

نحوه استفاده از بنر گیف در بازاریابی

آه، بالاخره ما در قسمت نتایج هستیم. در اینجا همه روش‌های جالب استفاده از بنر گیف در بازاریابی آورده شده است:

1) در پیام‌های ایمیل

سعی کنید اندازه فایل‌ها را کوچک استفاده کنید، اما بنر گیف در ایمیل بسیار خوب عمل می‌کند. گزارش‌های مختلفی درباره بالا رفتن واکنش‌ها در بنر گیف وجود دارد، مانند:

 • Bluefly در سال 2008 در یکی از ایمیل‌های خود از بنر گیف استفاده کرد و 12 درصد افزایش درآمد حاصل از بخش بنر گیف این آزمایش را به دست آورد.
 • Dell در یک کمپین تبلیغاتی ایمیلی از بنر گیف استفاده کرد و درآمد خود را تا 109٪ افزایش داد.
 • Lake Champlain Chocolates با یک ایمیل همراه با بنر گیف که باز شدن جعبه شکلات را نشان می‌داد، با 49٪ افزایش پاسخ مشتریان روبه‌رو شد.

نکته مهم: همیشه اولین فریم بنر گیف خود را طوری طراحی کنید که بتواند به تنهایی به عنوان یک تصویر ثابت بماند، تا در صورتی که مشتری شما ایمیل را در جایی مانند Outlook و Windows Phone 7 باز کند که از بنر گیف پشتیبانی نمی‌کند، بتواند آن را ببیند.

2) در شبکه‌های اجتماعی

توییتر و وبلاگ Tumblr از بنرهای گیف پشتیبانی می‌کنند. اما فیس‌بوک به تازگی اعلام کرد که خبرنامه آنها از بنر گیف نیز پشتیبانی می‌کند. آنها حتی به تبلیغ دهندگان نیز اجازه استفاده از بنر گیف را می‌دهند.

پینترست از بنر گیف پشتیبانی می‌کند، اما برای پخش آنها باید بر روی دکمه‌ی GIF کلیک کنید.

همانطور که احتمالاً می‌دانید، تصاویر در شبکه‌های اجتماعی به مراتب لایک و اشتراک گذاری بیشتری نسبت به محتوای مبتنی بر متن دارند. افزودن یک بنر گیف باعث می‌شود محتوا حتی ارزش کلیک بیشتری داشته باشد.

3) در پست‌های وبلاگ

حتما لازم نیست BuzzFeed یا Upworthy باشید تا از بنر گیف در پست‌های خود استفاده کنید. به تازگی مشخص شده است که بنر گیف محتمل‌ترین نوع تصویر برای به اشتراک گذاری در پست‌های وبلاگ است.

4) در کتاب الکترونیکی، در پروپوزال‌ها و مطالعات تحقیق آنلاین

کتاب‌های الکترونیکی، پروپوزال‌ها و مطالعات تحقیقاتی آنلاین می‌توانند و باید اطلاعات زیادی را در خود جای دهند. اما تمام این اطلاعات در صفحه بارگیری مشکلی ایجاد می‌کند، که باید پیام خود و عناصر موجود در صفحه را چکیده کنید.

5) در صفحات توصیف نرم افزار یا تشویق برای دانلود آن

بنرهای گیف راهی عالی برای نشان دادن چگونگی انجام کارها با نرم افزار به افراد است. فقط آنها را کوتاه و ساده نگه دارید. وقتی SEMRush می‌خواست یک ویژگی جدید را اعلام کند، آنها آن ویژگی را با استفاده از بنر گیف و از طریق ایمیل ارسال کردند.

جمع بندی

بنرهای گیف ساده‌ترین راه برای افزودن پویایی به یک صفحه، ایمیل یا به روز رسانی شبکه‌های اجتماعی هستند. گرچه ممکن است در برخی نمونه‌ها کمی ناشی‌گری در ساخت برخی نمونه‌ها مشاهده کنیم، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید از این فرمت تصاویر جذاب برای برند خود استفاده کنید که داستانی قانع کننده را برای مخاطبان شما تعریف می‌کنند.

با داشتن پلتفرم‌های و سرویس‌های بیشتر که از آنها پشتیبانی می‌کنند، بنرهای گیف ممکن است بهترین راه برای جلب اعتماد نسبت به تصاویر متحرک باشند.

آیا برای تبلیغات کسب و کار خود آماده شدید؟ آیا برای طراحی بنر گیف، طراحی بنر تبلیغاتی اقدامی کردید؟ برای سفارش بنر گیف از کادرنو می‌توانید به صفحه نمونه‌های بنر برید و اول نمونه‌های کادرنو رو ببینید و بعد تصمیم گیری کنید.

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *