چه اندازه های برای تبلیغات بنری مناسب است؟

در زمان تبلیغات آنلاین سایز بنر دارای اهمیت بسیاری است. همچنین اگر برای تبلیغات گوگل هزینه می‌کنید، دانستن سایز مناسب و اندازه بنرهای تبلیغاتی که بیشترین میزان اثرگذاری، کلیک و فروش را به وجود می‌آورند، بسیار مهم است.

تبلیغات نمایشی برای آن دسته از وب‌سایت‌هایی که در موتورهای جستجو خیلی جایگاه خوبی ندارند، بسیار مناسب است.

آنها با هدف دستیابی به مخاطبان بیشتر در وبلاگ‌های مختلف، سایت‌های خبری یا وب‌سایت‌های پربازدید، این‌گونه تبلیغات را انجام می‌دهند. در عین حال، آنها همچنین می‌توانند از تبلیغات گوگل در اهداف بازاریابی برای بهبود تبدیل استفاده کنند.

تبلیغات گوگل در اندازه‌های مختلفی ارائه می‌شود که برای دستیابی به بهترین نتیجه، بسیار مهم است که بدانید چگونه آن را به درستی بهینه سازی کنید.

متأسفانه، عدم درک صحیح از اندازه بنر در انواع مختلف مانند بنر گیف، بنر ثابت و بنر HTML5 در تبلیغات بنری، یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که در بازاریابی آنلاین انجام می‌شود.

این عدم آگاهی همچنین می‌تواند باعث هدر رفت پول نیز بشود. اما واقعا نباید این‌طور باشد.

دانستن نحوه بهینه سازی تبلیغات، می‌تواند کاملاً مرموزانه باشد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مقاله را برای آگاهی شما بنویسیم.

رایج‌ترین و متداول‌ترین اندازه‌های بنر در تبلیغات بنری استاندارد به شرح زیر است:

مربع 250 در  250

مربع کوچک 200 در  200

بنر 468 در  60

تابلو تبلیغاتی 728 در 90

مستطیل کوچک 300 در 250

مستطیل بزرگ  336 در 280

بنر بلند 120 در 600

بنر خیلی بلند 160 در 600

آگهی نیم صفحه 160 در 600

تابلوی بزرگ 970 در 90

اندازه‌های بنرهای تبلیغاتی پرنمایش

250 در 250 – مستطیل متوسط

336 در 280 – مستطیل بزرگ

908 در 728 – تابلوی تبلیغاتی

300 در 600 – نیم صفحه یا بنر بسیار بلند

320 در 50 – تابلوی موبایل

سایزهای بنر

طبق گفته گوگل، اینها رایج‌ترین اندازه بنرهای تبلیغاتی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید. علاوه بر این، ما لیستی برای شما تهیه کردیم که در آن به اندازه‌های برتر بنرهای تبلیغاتی اشاره می‌کند، بنابراین در ادامه آنها را بررسی کنید:

 

مستطیل متوسط (250 × 300)

این نوع بنر کم حجم‌ترین گزینه از تمام این گزینه‌ها است، بنابراین فضای زیادی را در یک صفحه وب نمی‌گیرد. عملکرد خوبی در هنگام قرار گرفتن در محتوای متنی یا هنگامی که در انتهای مقاله قرار می‌گیرد، دارد. به دلیل اندازه جمع و جور آن، تبلیغ کنندگان تمایل دارند که از آن استفاده کنند زیرا نمایش آن در وب‌سایت‌ها راحت است. در عین حال، برای شروع کار تبلیغات بنری گزینه خوبی است.

اندازه استاندارد بنر

مستطیل بزرگ (336 × 280)

حتی اگر این اندازه بنر تبلیغاتی به اندازه اولین بنر به چشم نیاید، هنوز یک گزینه محبوب برای تبلیغ کنندگان است. از آنجا که شبیه مستطیل اندازه متوسط است، وقتی در محتوای متنی یا در انتهای یک پست قرار می‌گیرد، بهترین عملکرد را از خود به نمایش می‌گذارد. از آنجا که کمی بزرگ‌تر از بنر 250 × 300 است، بدین معنی است که شما می‌توانید در طراحی بنر گیف یا بنر ثبات خود دست بازتری داشته باشید.

اندازه استاندارد بنر

تابلوی تبلیغاتی (90 72 728)

این نوع بنر به این دلیل به این اسم نامگذاری شده است، زیرا معمولاً در بالای صفحه وب و در دید کاربر نمایش داده می‌شود. اگر می‌خواهید تبلیغ خود را هرچه بیشتر در مقابل افراد قرار دهید، این بنر گزینه مناسبی می‌تواند باشد. همچنین، به دلیل اینکه موجودی بیشتری در زمینه تبلیغات دارید، می‌توانید درآمد خود را هنگام فعال کردن تبلیغات متنی و تصویری افزایش دهید. پیشنهاد گوگل این است که از این اندازه بنر در سایت‌های عمومی استفاده کنید.

اندازه استاندارد بنر

نیم صفحه یا بنر بسیار بلند (600 × 300)

با وجود نام این بنر، اندازه این نوع بنر به گونه‌ای است که نیمی از صفحه را شامل نمی‌شود. با این حال، بیشترین مقدار فضا را در مقایسه با اندازه‌های دیگر به خود اختصاص می‌دهد. این بدان معنی است که شما به عنوان یک تبلیغ کننده فضای بیشتری دارید تا پیام خود را به کاربر انتقال دهید. اما این جلب توجه نیاز به طراحی بنر تبلیغاتی خیره‌ کننده که افراد را به سمت خود جلب کند دارد تا کاری کند آنها بر روی بنر کنند و در نهایت به دنبال دیدن اطلاعات بیشتر باشند.

اندازه استاندارد بنر

تابلوی تلفن همراه (50 320 320)

همانطور که از نام این بنر می‌توانید حدس بزنید، این قالب تبلیغاتی برای دستگاه‌های تلفن همراه بهینه شده است. حتی اگر این یکی از کوچک‌ترین اندازه بنر برای تبلیغات بنری موجود باشد، قطعاً باید به عنوان روشی برای به حداکثر رساندن اثرگذاری و بهبود CTR در موبایل استفاده شود.

 

اندازه استاندارد بنر

چرا ابعاد تبلیغات در گوگل دارای اهمیت است؟

ابعاد تبلیغات نمایشی یا همان تبلیغات گوگل برای اهداف مختلف و موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در اصل، اندازه یک بنر تبلیغاتی می‌تواند بر چگونگی دیده شدن توسط کاربر یا حتی نوع فعالیت کاربر، در صورت مشاهده آن تأثیر بگذارد.

علیرغم اینکه تفاوت در اندازه‌ها چندان مهم نیستند، اما می‌توانند تفاوت زیادی در میزان اثربخشی تبلیغات آنلاین ایجاد کنند.

در پایان، هدف شما مطمئنا از تبلیغات بنری و طراحی بنر گیف فقط این نیست که افراد آگهی شما را ببینند، بلکه بیشتر این است که کاربران بر روی آن کلیک کنید و سپس از کاربر به مشتری تبدیل شوند.

اینجاست که اندازه بنر در تبلیغات بنری مهم می‌شود.

به عنوان یک تبلیغ کننده، قصد دارید یک بنر تبلیغاتی مناسب در اندازه بنر مناسب سفارش بدهید تا بتوانید در تبلیغات خود به حداکثر موفقیت برسید.

خوشبختانه ما در کادرنو می‌توانیم این هدف را برای شما به حقیقت نزدیک کنیم. به این معنا که، شما قادر خواهید بود در هر سایز استاندارد و یا حتی سایز دلخواه خود سفارش طراحی بنر گیف به کادرنو را درخواست کنید و همزمان کمپین تبلیغاتی خود را اجرا کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که اندازه بنر به طور خاص، موفقیت تبلیغات را تضمین نمی‌کند اما مطمئناً برای شروع کار قدم خوبی است.

نتیجه گیری

داشتن اندازه‌های برتر در تبلیغات بنری برای بنر، به عنوان اولین قدم بسیار خوب است.

جنبه‌های دیگری که در تبلیغات آنلاین باید در نظر بگیرید عبارت‌اند از:

  • محتوایی که در بنرها استفاده می‌کنید
  • رنگ‌ها
  • CTA
  • طراحی بنر

برای شروع تبلیغات گوگل این پنج نکته را در نظر بگیرید و به سوی کارهای بعدی خود قدم بردارید. چند تست A / B مختلف انجام دهید تا بفهمید که کدام اندازه برای مخاطبی که هدف قرار دادید، بهتر است.

در بخش نظرات، در مورد تجربه خودتان از اندازه‌های گفته شده در این مقاله بگویید.

 

منبع: blog.bannersnack

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *