چه اندازه هایی برای تبلیغات بنری مناسب هستند؟

موفقیت و رسیدن به نتیجه مطلوب در تبلیغات آنلاین به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها، اندازه و سایز بنری است که در آن استفاده می‌شود.

بسیاری برای رسیدن به بیشترین بازدهی سراغ این‌گونه تبلیغات می‌روند و برای آن هزینه می‌کنند. به همین خاطر اگر کمپین تبلیغات گوگل دارید و برای آن هزینه می‌کنید، دانستن سایز مناسب و اندازه بنرهای تبلیغاتی که بیشترین میزان اثرگذاری، کلیک و فروش را به ارمغان می‌آورند، بسیار مهم است.

نکته جالب توجه در مورد تبلیغات گوگل این است که، این‌گونه تبلیغات می‌تواند برای آن دسته از وب‌سایت‌هایی که در نتایج جستجو جایگاه مناسبی ندارند، بسیار مناسب باشد و بیشترین بازخورد را داشته باشد.

آنها با هدف دستیابی به مخاطبان بیشتر در وبلاگ‌های مختلف، سایت‌های خبری یا وب‌سایت‌های پربازدید، این‌گونه تبلیغات را اجرا می‌کنند و در عین حال، از تبلیغات گوگل در اهداف بازاریابی خود برای بهبود روند تبدیل کاربر به مشتری استفاده کنند.

در تبلیغات دیسپلی یا همان تبلیغات گوگل بنرها در سایزهای متفاوتی دیده می‌شوند که برای رسیدن به بهترین نتیجه، انتخاب بهترین سایز می‌تواند به درست اجرا شدن تبلیغات و به بهینه سازی عالی کمپین تبلیغاتی کمک کند.

متأسفانه، عدم درک صحیح از بهترین سایز بنر برای تبلیغات در انواع مختلف مانند بنر گیف، بنر ثابت و بنر HTML5 در تبلیغات بنری، یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که در بازاریابی آنلاین و توسط بازاریابان و برخی طراحان بنر انجام می‌شود.

اینکه چطور تبلیغات خود را بهینه سازی کنیم و آن را برای مخاطب طراحی کنیم، ممکن است کمی پیچیده باشد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مقاله را برای افزایش آگاهی شما بنویسیم. همراه بلاگ کادرنو باشید

رایج‌ترین و متداول‌ترین اندازه‌های بنر در تبلیغات بنری استاندارد به شرح زیر است:

 1. مربع 250 در  250
 2. مربع کوچک 200 در  200
 3. بنر 468 در  60
 4. تابلو تبلیغاتی 728 در 90
 5. مستطیل کوچک 300 در 250
 6. مستطیل بزرگ  336 در 280
 7. بنر بلند 120 در 600
 8. بنر خیلی بلند 160 در 600
 9. آگهی نیم صفحه 160 در 600
 10. تابلوی بزرگ 970 در 90

اندازه‌های بنرهای تبلیغاتی پرنمایش

 1. 300 در 250 – مستطیل متوسط
 2. 336 در 280 – مستطیل بزرگ
 3. 90 در 728 – تابلوی تبلیغاتی
 4. 300 در 600 – نیم صفحه یا بنر بسیار بلند
 5. 320 در 50 – تابلوی موبایل

سایزهای بنر

 

بهترین سایز بنر برای تبلیغات Google Display

طبق گفته گوگل، این اندازه‌ها جزء رایج‌ترین اندازه بنرهای تبلیغاتی هستند که برای رسیدن به هدف خود در تبلیغات بنری، حتما باید به آنها توجه کنید. در ادامه این مقاله، لیستی از بهترین و مناسب‌ترین اندازه‌های بنر تبلیغاتی در تبلیغات گوگل را معرفی می‌کنیم، که شما را به خواندن آن دعوت می‌کنیم:

 

مستطیل متوسط (250 × 300)

این نوع بنر در فضای وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها کمترین فضا را اشغال می‌کند، بنابراین می‌تواند یک گزینه جمع و جور برای تبلیغات شما باشد. هنگام قرار دادن آن در محتواهای متنی یا در انتهای مقاله، بهترین عملکرد را از خود به نمایش می‌گذارد. به دلیل اندازه جمع و جور آن، تبلیغ کنندگان تمایل دارند که از آن بیشتر استفاده کنند زیرا نمایش آن در وب‌سایت‌ها راحت است. در عین حال، برای کسانی که کار تبلیغات بنری و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی را تازه شروع کردند گزینه خوبی است.

بیشتر بخوانید: چگونه می‌توان بازاریابی محتوای را با بنر گیف برجسته‌تر کرد؟

اندازه استاندارد بنر

مستطیل بزرگ (336 × 280)

حتی اگر این اندازه بنر مانند بنر قبلی که سایز کوچکی داشت خیلی به چشم نیاید، اما هنوز هم یک گزینه محبوب برای تبلیغ کنندگان است. از آنجایی که شبیه مستطیل به اندازه متوسط است، اما زمانی که در یک مقاله یا در انتهای یک پست قرار می‌گیرد، بهترین عملکرد را از خود به نمایش می‌گذارد. از آنجایی که کمی بزرگ‌تر از بنر 250 × 300 است، یعنی می‌توانید در طراحی بنر یا بنر ثبات خود با خیال راحت‌تر عمل کنید و دست بازتری در قرار دادن محتوا و دیگر المان‌های طراحی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه بهینه سازی بنر گیف را انجام دهیم؟

اندازه استاندارد بنر

تابلوی تبلیغاتی (90 72 728)

دلیل نام‌گذاری این نوع بنر به این اسم این است که، در بالاترین نقطه دید مخاطب قرار می‌گیرد و مانند یک تابلوی تبلیغاتی در اولین نگاه، توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. اگر می‌خواهید تبلیغ خود را هرچه بیشتر در مقابل دید افراد قرار دهید، این بنر گزینه مناسبی می‌تواند باشد. همچنین با افزایش میزان بودجه تبلیغات خود، می‌توانید درآمد خود را هنگام فعال کردن تبلیغات متنی و تصویری با بهترین سایز بنر برای تبلیغات افزایش دهید. پیشنهاد گوگل در مورد تبلیغات با این سایز بنر این است که، از این اندازه بنر در سایت‌های عمومی استفاده کنید

 

اندازه استاندارد بنر

نیم صفحه یا بنر بسیار بلند (600 × 300)

با خواندن نام این بنر به این فکر می‌کنیم که حتما بنر باید نیمی از صفحه را اشغال کند، اما در واقع این نام‌گذاری کمی اغراق آمیز است. اما با این حال، این نوع بنر در مقایسه با دیگر اندازه‌ها بیشترین مقدار فضا را در وب سایت‌ها به خود اختصاص می‌دهد. این بدان معنی است که شما به عنوان یک تبلیغ کننده فضای بیشتری دارید تا پیام خود را به کاربر انتقال دهید. اما این انتقال پیام نیاز به طراحی بنر تبلیغاتی خیره‌کننده دارد که بتواند در اولین نگاه نظر مخاطب را به سمت خود جلب کند دارد. در نهایت بهترین نتیجه از این جلب توجه، کلیک کاربر بر روی بنر و هدایت آن به سمت وب‌سایت برای رسیدن به اطلاعات بیشتر می‌باشد.

بیشتر بخوانید: رنگ‌ها در تبلیغات بنری چقدر مهم هستند؟

اندازه استاندارد بنر

تابلوی تلفن همراه (50 320 320)

همان‌طور که از نام این بنر می‌توانید حدس بزنید، این قالب تبلیغاتی برای موبایل بهینه شده است. حتی اگر این بنر را به عنوان کوچک‌ترین عضو این لیست در نظر بگیریم، اما به جرأت می‌توانیم بگوییم که بیشترین تاثیر را در به حداکثر رساندن اثرگذاری و بهبود CTR دارد، زیرا در موبایل استفاده می‌شود. در نظر داشته باشید که بیشترین مخاطبان هدف شما امروزه از طریق موبایل با شما در ارتباط هستند.

 

اندازه استاندارد بنر

چرا ابعاد تبلیغات در گوگل دارای اهمیت است؟

تبلیغات دیسپلی یا همان تبلیغات گوگل در سایزهای متفاوت، برای اهداف مختلف در بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در اصل باید بگوییم که، اندازه یک بنر تبلیغاتی می‌تواند به صورت مستقیم بر چگونگی دیده شدن آن توسط کاربر یا حتی نوع فعالیت کاربر بعد از مشاهده تبلیغ، تأثیر بگذارد.

شاید برای بسیاری از بازاریابان تفاوت سایز در بنر تبلیغاتی خیلی تفاوت نداشته باشد و اهمیت به آن در کمپین‌ها خیلی مهم نباشد، اما همین تفاوت‌ها می‌توانند تفاوت زیادی در میزان اثربخشی تبلیغات آنلاین به وجود آورند.

در پایان، هدف شما مطمئنا از تبلیغات بنری و طراحی بنر گیف فقط این نیست که افراد آگهی شما را ببینند، بلکه بیشتر این است که کاربران بر روی آن کلیک کنید و سپس از کاربر به مشتری تبدیل شوند.

اینجاست که بهترین سایز بنر برای تبلیغات مهم می‌شود.

به عنوان یک تبلیغ کننده، به دنبال این هستید که یک بنر تبلیغاتی عالی در اندازه مناسب سفارش بدهید تا بتوانید در تبلیغات خود به حداکثر موفقیت برسید.

خوشبختانه ما در کادرنو می‌توانیم این هدف را برای شما به حقیقت نزدیک کنیم. به این معنا که، شما قادر خواهید بود در هر سایز استاندارد و یا حتی سایز دلخواه خود سفارش طراحی بنر گیف به کادرنو را درخواست کنید و همزمان کمپین تبلیغاتی خود را اجرا کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که اندازه بنر به طور خاص، موفقیت تبلیغات را تضمین نمی‌کند اما مطمئناً برای شروع کار توجه به آن قدم خوبی برای موفقیت است.

نتیجه گیری

داشتن بهترین سایز بنر برای تبلیغات، به عنوان اولین قدم در اجرای کمپین‌های تبلیغاتی بسیار خوب و مفید است.

جنبه‌های دیگری که در تبلیغات آنلاین باید در نظر بگیرید عبارت‌اند از:

 • محتوایی که در بنرها استفاده می‌کنید
 • رنگ‌ها
 • CTA
 • طراحی بنر

اگر در اول راه شروع تبلیغات گوگل هستید، این پنج نکته را در گوشه‌ای از ذهن خود داشته باشید. A / B تست را فراموش نکنید. در مسیر تبلیغات بنری خود چند A / B تست انجام دهید تا بفهمید که کدام اندازه برای مخاطبی که هدف قرار دادید، بهتر  و مناسبت‌تر است.

در بخش نظرات، در مورد تجربه خودتان از اندازه‌های گفته شده در این مقاله بگویید.

 

بیشتر بخوانید:

5 دلیل برای اینکه چرا کسی روی تبلیغات بنری شما کلیک نمی‌کند

 

منبع: blog.bannersnack

 

کادرنو

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *