کاهش حجم بنر گیف

چگونه بهینه سازی بنر گیف را انجام دهیم؟

بنرهای گیف در تدوین استراتژی بازاریابی بصری و کمپین‌های تبلیغاتی، دارایی‌های قدرتمندی هستند. می‌توان از بنر گیف در هر زمینه‌ای استفاده کرد، می‌توانید با رنگ‌های جذاب در بنر گیف، کمپین تبلیغاتی خود را بترکانید و قطعا تصاویر پویا تاثیر بسیار زیادی بر مخاطب می‌گذارند.

امروز، ما می‌خواهیم به شما یاد بدهیم که چگونه بهینه سازی بنر گیف را انجام دهید و آنها را از 50MB تا 150KB برسانید تا مطمئن شوید که سریع و شفاف چشمان مخاطب را جلب می‌کنند.

بنرهای گیف بهینه سازی شده: اندازه فایل بنر گیف شما به چند فاکتور بستگی دارد

شاید قبلاً متوجه شده باشید که اکثر بنرهای گیف که در شبکه‌های اجتماعی به عنوان تبلیغ یا فقط به عنوان وسیله سرگرمی منتشر می‌شوند، معمولاً از بهترین کیفیت برخوردار نیستند. معمولا دانه دانه به نظر می‌رسند و رنگ‌ها کمی کم کیفیت به نظر می‌رسند.

هنگام ساخت و طراحی بنر گیف خود، در مورد اندازه نهایی فایل بنر گیف خود باید چند عامل را در نظر بگیرید.

1) فریم. این به اندازه فایل گیف شما و تعداد فریم‌هایی که استفاده می‌کنید مربوط می‌شود. به عنوان مثال، اگر یک بنر گیف 5 ثانیه‌ای داشته باشید و آن را با سرعت 20 فریم در ثانیه دانلود کنید، بدین معنی است که بنر گیف شما حاوی 100 فریم یا تصویر خواهد بود. به عنوان مثال، اگر یک بنر گیف دارید که 5 مگابایت حجم آن است و مدت زمان 10 ثانیه و نرخ فریم 30 دارد، سعی کنید نرخ فریم را به 1 تغییر دهید. اندازه فایل شما بلافاصله به 150 کیلوبایت کاهش می‌یابد. هر چه فریم‌های بیشتری داشته باشید اندازه فایل شما بزرگ‌تر می‌شود.

2) پالت رنگ. شاید این را ندانید، اما فرمت گیف پالت رنگی آن را به 256 رنگ محدود می‌کند و فقط از دو نوع پالت پشتیبانی می‌کند. پالت رنگ جهانی اساساً بیشترین استفاده از 256 رنگ را برای 200 فریم خواهد داشت و دوم پالت جداگانه برای هر فریم (256 رنگ در هر فریم) است.

256 رنگ برای کل فایل گیف انتخاب خواهد شد. حتی اگر فایل بنر گیف شما دارای 200 فریم باشد، باز هم از این 256 رنگ جهانی استفاده می‌کند.

از آنجا که فایل‌های بنر گیف دارای دو تنظیم رنگ (پالت جهانی و پالت رنگی جداگانه برای هر فریم) هستند، خروجی پالت جهانی همیشه حجم کمتری خواهد داشت. سعی کنید خروجی بنر گیف خود را با پالت رنگ جهانی بگیرید.

3) ابعاد. به عنوان مثال، یک فایل بنر گیف با اندازه 1000 در 1000 حجم بیشتری نسبت به فایلی با اندازه 200 در 200 خواهد داشت.

4) بهینه سازی از دست رفته. شما می‌توانید با تغییر کیفیت، یک فایل گیف را درست مانند فایل JPG بهینه کنید. در برخی موارد، بهینه سازی بنر گیف با بهینه سازی کیفیت از 100٪ به 80٪ برای چشم مخاطب چندان قابل ملاحظه نخواهد بود، اما میزان حجم فایل گیف را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. می‌توانید این گزینه بهینه سازی بنر گیف را در برخی از ابزارهای طراحی گرافیکی حرفه‌ای مانند فتوشاپ پیدا کنید.

5) متن وکتور. هنگام طراحی بنر گیف، حتما از متن وکتور و .svg استفاده کنید. چرا؟ زیرا متن ذخیره شده با فرمت .png یا .jpg وقتی در بنر گیف قرار می‌گیرد مبهم و بسیار پررنگ به نظر می‌رسد و حجم بیشتری به فایل اضافه می‌کند.

با توجه به همه اینها، این سؤال مطرح می‌شود: چگونه بنر گیف را برای تبلیغات خود درست و بهینه کنیم؟ خب، چند نکته وجود دارد که می‌توانید از آنها برای طراحی بنر گیف تبلیغاتی استفاده کنید.

6) یکی ایجاد بنر گیفی که وزن کمتری دارد اما از کیفیت خوبی برخوردار است. فقط باید از رنگ‌های یکنواخت در طراحی خود استفاده کنید و از عکس، gradients، سایه کاری و مواردی از این دست در طراحی بنر خود دوری کنید.

 

بنرهای گیف بهینه سازی شده: 7 نکته در مورد ساخت بنر گیف شگفت انگیز و جذاب

1) تصاویر در مقابل تصویرسازی – اگر می‌خواهید زیبایی بنر گیف را مطابق با رنگ سازمانی خود بهبود دهید و بنر تبلیغاتی بی نظیری را به نمایش بگذارید، به جای استفاده از تصاویر به تصویرسازی فکر کنید. یکی اینکه، اکنون تصویرسازی به طور گسترده‌ای رواج پیدا کرده و تاثیر خاصی بر روی برند شما خواهد گذاشت. مورد دیگر درباره تصویرسازی این است که تصاویر سنگین و با کیفیت بالا، بنرهای گیف را از دسترس خارج می‌کنند، اندازه فایل را بسیار بزرگ‌تر می‌کنند و کیفیت نهایی کار را پایین می‌آورند. توصیه ما به شما چیست؟ به جای تصاویر از تصویرسازی با رنگ‌های یکنواخت در طراحی بنر گیف استفاده کنید. شما می‌توانید برای طراح خاص و منحصر به فرد بنر گیف کادرنو را داشته باشید و با سپردن طراحی بنرهای گیف به کادرنو مخاطب بیشتری کسب کنید و بنرهای گیفی داشته باشید که مخاطبان قطعاً بر روی آن کلیک خواهند کرد.

 

حجم بنر

2) محدود کردن رنگ‌ها = بنر سرگرم کننده‌تر – این موضوع به نظر می‌رسد کمی عجیب باشد، این‌طور نیست؟ به طور سنتی، رنگ‌های بیشتر برای سرگرم کردن مخاطب بهتر است! با این حال، همان‌طور که قبلاً نیز اشاره کردیم، استفاده از رنگ‌های یکنواخت و کمتر به کیفیت و سبک‌تر شدن فایل گیف کمک می‌کند. برای کمپین‌های تبلیغاتی خود، به شما توصیه می‌کنیم چند رنگ از برند خود انتخاب کنید و با آنها بنر گیف خود را طراحی کنید. بعضی اوقات، وقتی منابع موردنظر خود را محدود می‌کنیم، با خلاقیت‌های شگفت انگیزی مواجه می‌شویم که ناشی از همان محدودیت‌ها است. بنابراین این ممکن است شانس شما باشد، چند رنگ انتخاب کنید و شروع به کار کردن روی بنرهای گیف عالی خود کنید.

حجم بنر

3) کمتر، بیشتر است – برای برخی از کمپین‌های تبلیغاتی خود، ممکن است وسوسه شوید که آخرین تخفیف خود را امتحان کنید و درباره آن توضیح دهید. برای این کار دوست دارید تمام ابزارهای طراحی بنر گیف استفاده کنید؛ ترجیح می‌دهید از دکمه کال تو اکشن با محتوای همین الان بخرید، قرار دادن قیمت، تصاویر بسیار و متحرک از محصول و غیره را، در بنر خود داشته باشید. مردم به طور قطع نیازی به دیدن همه چیز برای درک آنچه شما ارائه می‌دهید ندارند، مخصوصاً اگر قرار باشد شما در بنر گیف خود تنها با چند ثانیه تبلیغ خود را انجام دهید.

۱ مگابایت

۱۲۸ کیلوبایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4) هر زمان که خواستید از بنر خروجی بگیرید – یک ترفند خوب برای دانستن اینکه آیا اندازه بنر گیف شما خیلی سنگین است یا کیفیتی دارد که انتظار دارید، خروجی گرفتن لحظه به لحظه از کار خواهد بود. این به شما کمک می‌کند تا تمام موارد را مرور کنید و تصمیم بگیرید که آیا می‌توانید عناصر بیشتری به آن اضافه کنید یا مواردی را کم کنید.

5) فریم‌های تکراری را حذف کنید – انیمیشن در برخی از زمان‌های جدول زمانی مکث می‌کند یا متوقف می‌شود. نگاه دقیق‌تری داشته باشید، اگر متوجه شدید که در جدول زمان‌بندی چند فریم تکراری با مدت زمان 0.03 ثانیه وجود دارد، آنها را حذف کنید. اگر 10 فریم تکراری دارید، 9 مورد از آن را حذف کنید و مدت زمان آن را برای هر یک فریم روی 1 ثانیه و یا کمی طولانی‌تر تنظیم کنید.

6) روی یک مورد تمرکز کنید – برای برقراری ارتباط با چه چیزی تلاش می‌کنید؟ سعی کنید گزیده گوی باشید. بنر گیف شما نباید مانند صفحه آگهی‌های یک روزنامه باشد، باید با چند فریم همان پیامی که می‌خواهید به مشتریان خود برسانید را نشان دهید و با آنها با همان پیام ارتباط برقرار کنید.

7) هیچ‌کدام از این کارهایی که گفتیم – خب، اگر هیچ کدام از اینها برای شما کار نکرد و به کمک بیشتری احتیاج دارید، مطمئن شوید که همه چیز را امتحان کردید تا اندازه بنر گیف خود را کم کنید. یک قدم به عقب برگردید، آیا از بنر گیف خود در مراحل مختلف خروجی گرفتید؟ آیا قصد دارید تمام ابزارهای ساخت بنر را به بنر خود اضافه کنید؟ آیا می‌توانید آن را مفهومی‌تر و کوتاه‌تر کنید؟ اگر نمی‌توانید هیچ کدام از این کارها را انجام دهید، سعی کنید این بنر را به چند بنر جداگانه تبدیل کنید.

اگر در ساخت بنر گیف مشکل دارید، با کادرنو تماس بگیرید. برای مشاهده نمونه بنر های طراحی شده گیف توسط کادرنو کلیک کنید

سخن آخر

خلاق باشید! بنرهای گیف تاثیر بیشتری نسبت به تصاویر ثابت دارند. خلاقیت را در خود تقویت کنید و از تصاویر خنده‌دار استفاده کنید یا فقط در بنر گیف خود متن جذاب قرار دهید. مطمئناً به دلیل محدودیت در استفاده از رنگ، در طراحی کمی دست بسته خواهید بود. با این حال، هر بار که وسوسه شدید تا در بنر خود از تصویری سنگین استفاده کنید، کمی بیشتر فکر کنید – ممکن است کیفیت فایل خود را به خطر بیندازید. رنگ‌ها و تصاویر فلت بسیار واضح به نظر می‌رسند و تعداد زیادی از کاربران شما را درگیر خود می‌کنند.

منبع: onlymega

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *