طراحی بنر - کادرنو

۶ سؤالی که هر بازاریاب قبل از طراحی بنر تبلیغاتی باید از مشتری بپرسد

اگر سوالات زیادی بپرسید، به این معنا نیست که شما یک شخص احمق هستید. این بدان معناست که شما کنجکاو هستید و می‌خواهید درباره پروژه‌ای که قرار است آن را پیش ببرید، بیشتر بدانید. بیش از همه اینها، شما می‌خواهید بدانید روشی که انتخاب کردید صحیح است و میزان تأثیر آن چقدر خواهد بود.

قبل از شروع به انجام کاری دو چیز وجود دارد که ما تصمیم می‌گیریم در مورد آن کار را ادامه دهیم: انجام کارها و آزمایشات برای اینکه مطمئن شوید روشی که در پیش گرفته‌اید صحیح است و درست پیش می‌رود، و دوم پرسیدن سؤال است. قبل از اینکه کاری انجام دهید، از خودتان بدون توجه به اینکه در زمینه بازاریابی محتوا، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یا استراتژی باشد، سوال‌های زیادی بپرسید.

در قدیم هر زمان کسی سوال‌های زیادی را مطرح می‌کرد حس می‌کرد که احمق است و گاهی احساس می‌کرد پرسیدن سوال‌های زیاد برای اطرافیانش واقعاً آزار دهنده است. اما باید از سوال پرسیدن‌های خود تشکر کنید، زیرا در این پرسش‌ها جواب‌هایی پیدا می‌کنید که در طول مسیر حرفه‌ای به شما کمک خواهند کرد.

ما معتقدیم که همه باید با پرسیدن سؤال، کارهای خود را انجام دهند. حتی قبل از تایپ اولین کلمه خود در یک پست وبلاگ، تدوین یک استراتژی بازاریابی، طراحی یک بنر تبلیغاتی، طراحی یک لوگو، کد نویسی یا هر کاری که عمدتاً انجام می‌دهید، باید سوال بپرسید.

در این مقاله، 6 سؤال را عنوان می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند قدرت تبلیغات بنری خود را افزایش دهید و بیشتر درباره نحوه طراحی آنها را بدانید تا مخاطب مورد نظر شما روی آنها کلیک کند.

 • آیا درکی از تأثیر تبلیغات بنری خود بر مشتری دارید؟

قبل از فکر کردن در مورد کمپین خود، در مورد این موضوع فکر کنید.

تأثیر بنر بر روی مشتری شما و کاربران جدیدی که می‌خواهند تبلیغ بنری شما را ببینند، چقدر است؟ به عنوان مثال، اگر به یک تخفیف به عنوان یک چیز بزرگ نگاه می‌کنید، توصیه می‌کنم خودتان را به جای مشتریان خود قرار دهید و از منظر آنها به آن نگاه کنید. آیا این تخفیف برای آنها نیز چیز بزرگی خواهد بود؟

تبلیغ بنری شما می‌تواند پلی بین مشتری جدید و محصول شما باشد. آن را محکم کنید. آن را در بهترین جا، در زمان مناسب برای افراد مناسب بسازید.

 • آیا بنر تبلیغاتی شما ارتباط درستی با پیام تبلیغاتی دارد؟

طراحی بنر - کادرنو

اخیراً فیس‌بوک تغییر بزرگی به وجود آورده است که در آن به جای استفاده از دکمه لایک از ایموجی‌ها برای نشان دادن عکس العمل کاربر به هر پست استفاده می‌شود. آنها از المان‌های واکنشی درست استفاده کردند که همه به راحتی می‌توانند آن را درک کنند. ایموجی “😍” برای همه در سراسر دنیا یک معنا را دارد. یا “❤” برای یک بازاریاب مجارستانی می‌تواند همان معنای “عشق” را داشته باشد که برای یک طراح ژاپنی دارد.

و این فقط یک مثال اساسی برای ایجاد پیام است که همه به راحتی درک می‌کنند. ارتباط در هر زمینه رابطه‌ای، مهم است. می‌توانید آن را با محتوای درست خود شروع کنید!

 • درک دکمه دعوت به عمل یا CTA چقدر آسان است؟

طراحی بنر - کادرنو

هنگام گذاشتن دکمه CTA در طراحی بنر تبلیغاتی چند کشمکش جزئی وجود دارد: دکمه چه اندازه‌ای باید داشته باشد، چه رنگی باید باشد، چه سبکی باید داشته باشد، چه پیامی در آن استفاده شود، چه فونتی باید داشته باشد و آیا باید از فونت لایت، مدیوم یا بولد برخوردار باشد؟ و این لیست به همین صورت می‌تواند ادامه یابد.

در اینجا یک چالش بزرگ برای شما به عنوان بازاریاب مطرح است – از کاربر چه می‌خواهید؟ دسترسی به لینک خود، درست است؟ خوب اگر کاربر به لینک شما دسترسی پیدا کند، چه دریافت خواهد کرد؟ کتاب الکترونیکی که می‌تواند دانلود کنند؟ تخفیف جدید؟ صفحه فرود بزرگ‌تر درباره چیزی جدید؟ صفحه فرودی که در آن می‌تواند اطلاعات بیشتری کسب کند؟

بیشتر بخوانید: نوشتن CTA در تبلیغات ایمیل؛ مثال‌هایی خوب و کاربردی که برای درک بهتر CTA کمکتان می‌کند

4- آیا فونت‌ها قابل خواندن هستند؟

شما بهترین پیام را که تاکنون نوشته‌اید را برای بنر تبلیغاتی خود دارید، اما اگر فونت آن غیر قابل خواندن باشد، با مشکل بزرگی روبه‌رو هستید.

بسیاری از بازاریابان سعی می‌کنند از فونت‌های درخشان و محافظه کارانه استفاده کنند در نظر آنها چشمان کاربر می‌تواند جذب آنها شود و باعث می‌شود آنها روی آن بنر کلیک کنند. اما در حقیقت، ساده‌ترین و خردمندانه‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که از یک فونت حرفه‌ای و خوانا استفاده کنید و میان نوشته و پیام اصلی خود و سایر المان‌های طراحی کمی فاصله قرار دهید.

نمی‌دانید تفاوت بین یک فونت خوانا با یک فونت غیر قابل خواندن چیست. بگذارید یک مثال ساده را برای شما بزنم: بعد از نوشتن پیام خود با فونت مورد نظر خود بر روی بنر، توصیه می‌کنم از میز کار خود دور شوید، 2 قدم عقب بروید و دوباره به تبلیغ بنری خود نگاه کنید. می‌توانید پیام بنر خود را بخوانید؟ شخص دیگری که در کنار شما است را فرا بخوانید و از او بخواهید که تبلیغ بنری شما را بخواند. آیا قابل خواندن است؟ دقیقا. این یک تمرین ساده است که به وسیله آن می‌توانید بفهمید که متن شما قابل خواندن است یا خیر.

 • آیا کاربران برند شما (لوگو، نام وب‌سایت) را می‌شناسند؟

طراحی بنر - کادرنو

وقتی با کسی آشنا می‌شوید اولین چیزی که مطرح می‌کنید نام خودتان است و بعد از آن بستگی به نوع رابطه خود با آن فرد، گفتگو را آغاز می‌کنید. اگر نوع رابطه شما در زمینه کار حرفه‌ای است، در مورد شغل خودتان یا چیزهای مرتبط با آن صحبت خواهید کرد.

حالا این روش را دقیقا در مورد تبلیغات بنری خود پیاده کنید. چه برندی در پشت تبلیغ بنری شما قرار دارد؟ چه نفوذ اجتماعی این تبلیغ بنری را حفظ می‌کند؟ قبل از اینکه روی آن کلیک کنید، نام بنیادی را که از طریق آن به این تبلیغ بنری رسیده‌اید را، باید بدانید.

بیشتر بخوانید: ۳ مرحله برای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر

 • چگونه می‌توانید تبلیغ بنری خود را امتحان کنید (CTA را تغییر دهید، تصویر را تغییر دهید، متن را تغییر دهید)؟

سرانجام به آخرین سؤال رسیدیم، اما این سوال کم‌ترین میزان اهمیت را ندارد.

ما به قدرت امتحان، آزمایش و سنجش اعتقاد داریم. چرا؟ به دلیل اینکه بازاریابی دیجیتال به ما امکان آزمایش همه چیزهایی را که امروزه وجود دارد را داده است؛ به خصوص در تبلیغات بنری و صنعت بازاریابی رسانه‌های اجتماعی. همه چیزهایی را که در بنر خود استفاده می‌کنید تست کنید. با پیام، با رنگ‌ها، با CTA، با عناصر طراحی، با تصویر، با فونت‌ها شروع کنید.

نتیجه گیری:

امیدوارم که شما این مقاله را راهنمایی ساده برای کمک به خود در ساخت تجربه بهتر تبلیغ بنری با مشتری بدانید.

اکنون می‌خواهیم نظر شما را بدانیم: بزرگ‌ترین چالش‌ها و کشمکش‌هایی که هنگام طراحی تبلیغات بنری دارید، چیست؟ به ما در مورد چالش‌های خود بگویید تا ببینیم چطور می‌توانیم به هم در رابطه با حل چالش‌های موجود در طراحی بنر تبلیغاتی کمک کنیم.

منبع: blog.bannersnack

3 پاسخ
 1. مجید
  مجید says:

  سوالات خوبی بود، اما میشه سوالات بیشتری برای برقرارری ارتباط بیشتر بین مشتری و طراح عنوان کنید تا هیچ شکافی بین اون چیزی که مشتری میخواد و اون چیزی که طراح باید اماده کنه نباشه

  پاسخ
  • مهرداد سلطانی
   مهرداد سلطانی says:

   اگر بانک سوالاتی دارید که می‌تونه به طراحان کمک کنه خوشحال می‌شویم در اختیار ما بگذارید تا منتشر کنیم

   پاسخ
 2. حسین رشیدی
  حسین رشیدی says:

  متاسفانه تو ایران همه به دنبال بنری هستند که برای فلان شرکت و فلان برند زده شده و مشتری اصلا نمیدونه که از تبلیغات بنری دقیقا چی میخواد…
  هم میخواد با بنر بفروشه هم برندینگ کنه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *