طراحی بنر

5 دلیل برای اینکه چرا کسی روی تبلیغات بنری شما کلیک نمی‌کند

برای داشتن بهترین تبلیغات بنری عناصر مختلف را باید مورد توجه قرار داد. می‌توانید از تصاویر تأثیرگذار، ابزارهای منحصر به فرد، محتوای درخشان و یا برجسته‌ترین موارد در فناوری تبلیغات استفاده کنید.

با این حال، تبلیغات آنلاین عالی نه تنها باید توجه بیننده را به خود جلب کنند، بلکه باید در انجام هدف مورد نظر خود، از آگاهی از برند گرفته تا بازاریابی، نیز درست عمل کنند.

اگر متوجه شدید که بر روی تبلیغات بنری خود هیچ کلیکی دریافت نمی‌کنید، مطمئنا اولین نفری نیستید که این مشکل را دارید. مردم از تبلیغاتی که پیامی برای آنها ندارد و خواندن مقاله آنها را قطع می‌کند، خسته شده‌اند.

اما با این حال باز هم امیدی برای رفع این مشکل وجود دارد. در کنار بیان برخی از رایج‌ترین دلایل عدم جلب توجه تبلیغات بنری، ما اطلاعات کافی در مورد چگونگی بهتر کردن تجربه تبلیغاتی بنری برای خوانندگان شما را نیز عنوان خواهیم کرد.

مردم روی تبلیغات بنری شما کلیک نمی‌کنند زیرا …

بنر های شما بی ربط هستند

آیا تا به حال شده که تبلیغی را به کسی ارائه دهید که هیچ‌گونه سنخیتی با او نداشته است، مانند نشان دادن تبلیغاتی درباره بیس بال به کسی که فوتبال بازی می‌کند؟ اگر شما بهترین استفاده را از داده‌های کاربر خود نکنید، هدف قرار دادن محتوا برای افرادی که به احتمال زیاد محتوا برای آنها مفید خواهد بود، کار دشواری خواهد بود.

لیستی از اطلاعات درباره مخاطبین هدف خود مانند (منطقه جغرافیایی زندگی او، عناوین شغلی یا هر اطلاعات دیگری که وی داوطلبانه در فرم سایت شما ثبت کرده است)، تهیه کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا تبلیغات خود را برای هر کاربر خاص و ویژه کنید و بر اساس مشخصات هر کاربر در هر منطقه جغرافیایی، محتوای بنر را تعویض کنید. به خاطر داشته باشید که حتی بهترین تبلیغات بنری می‌توانند در مقایسه با یک محتوای آموزشی یا پیشنهاد مرتبط‌، بیشتر با خواننده ارتباط برقرار کنند.

بنر شما گیج کننده است

همه ما اولین تبلیغ بنری که دیدیم را به یاد می‌آوریم. برخی از تبلیغات‌های بنری هنوز نسبت به اولین تبلیغ بنری که مشاهده کردیم تکامل نیافته‌اند. اگر وب‌سایتی دارید که در آن تبلیغات بنری را اجرا می‌کنید و در آن بنرهای شما بسیار گیج کننده هستند، نه تنها میزان کلیک کم روی تبلیغات خود مشاهده خواهید کرد، بلکه حتی ممکن است افراد را به کلی از سایت خود دور کنید. کاری که زیباترین بنرهای تبلیغاتی در سال 2019 انجام دادند نیز همین است. تبلیغاتی زیبا و همچنین کاربر پسند کاری می‌کنند تا آن تبلیغ به هیچ عنوان کاربر را از وب‌سایت دور نکند.

به یاد داشته باشید، مردم دوست ندارند کالا یا خدمتی به آنها فروخته شوند. تبلیغاتی که از نظر ظاهری و ماهیت اصلا شباهتی به تبلیغات ندارند، به احتمال زیاد از تبلیغاتی که کاملا واضح در حال فروش کالا و خدمت است، مورد استقبال قرار خواهد گرفت. از این رو، به همین دلیل است که محبوبیت تبلیغات نیتیو در حال افزایش است. از منابع خود در طراحی تبلیغات بنری استفاده کنید و فراتر از زبان و دکمه کال تو اکشنی که تنها می‌گوید، “اکنون بخرید”، روید.

بیشتر بخوانید: رنگ‌ ها در تبلیغات بنری چقدر مهم هستند؟

با اهداف خرید مطابقت ندارند

پیام منتقل شده در آگهی باید در مرحله‌ی سفر خریدار خوانندگان شما باشد. از محتوای پویا برای تغییر محتوای تبلیغات بنری خود بر اساس انواع فعالیت کاربر در وب‌سایت شما، مانند دانلود کردن کتاب الکترونیکی، استفاده کنید. به عنوان یک ناشر، می‌توانید از چندین سرنخ از سایت یا پایگاه داده خود استفاده کنید تا محتوای خود را کارآمد کنید. به عنوان مثال، هنگامی که کاربر برای اولین بار به وب‌سایت شما سر می‌زند، می‌توانید یکی از بنرهای خود که مربوط به یکی از کتاب‌های الکترونیکی شما است، را به او نشان دهید.

پس از دانلود کتاب الکترونیکی شما، دفعه بعد که آن کاربر به سایت شما باز می‌گردد، می‌توانید با استفاده از تبلیغات بنری به او یک وبینار را پیشنهاد دهید. پس از اینکه کاربر در آن وبینار شرکت کرد، محتوای تبلیغات هوشمند شما می‌تواند تبلیغ برنامه ریزی تماس با نمایندگی فروش آن وبینار را به کاربر را ارائه دهد.

برای موبایل بهینه سازی نشده‌اند

در وب‌سایتی که دارای ویژگی بهینه سازی برای موبایل نیست، کاربران باید فقط میزان زوم موبایل خود را بالا و پایین کنند تا بتوانند یک تبلیغاتی بنری را بخوانند. پاسخ احتمالی کاربران به این اوضاع چه خواهد بود؟ خوانندگان یا روی بنر تبلیغاتی به صورت تصادفی کلیک می‌کنند یا کاملاً آن را نادیده می‌گیرند.

این امر با تکنولوژی مسدود کردن آگهی، که روز به روز در تلفن‌های هوشمند متداول‌تر می‌شود‌، ممکن است اوضاع را بدتر کند و منجر به کاهش جدی کلیک بر روی تبلیغات بنری شما شود. یک راه ساده برای جلوگیری از این مشکل چیست؟ با توجه به اینکه بیشتر کاربران وب‌سایت‌ها امروزه آنهایی هستند که از طریق موبایل با محتوای شما در ارتباط هستند، باید وب‌سایتی بسازید که برای موبایل بهینه سازی شده باشد تا بتوانید میزان خوانایی و کلیک بر روی تبلیغات خود را بالا ببرید.

مشاهده نمونه بنر های گیف طراحی شده کادرنو 

ارزشی برای خواننده خلق نمی‌کنند

اگر تبلیغات بنری شما به وضوح نتواند نشان دهد که چه کمکی می‌تواند به خوانندگان خود کند، ممکن است کاربر خود را از دست بدهد. به جای تبلیغات بنری سنتی که در آنها تنها خطوط محتوا را تماشا می‌کردید، برای ارائه یک محتوا در آن مکان یک دکمه کال تو اکشن را در نظر بگیرید.

این کار باعث می‌شود تا خوانندگان شما با توجه به نیازهایی که دارند، انگیزه‌ای برای بودن در وب‌سایت شما و کلیک کردن بر روی تبلیغات بنری شما داشته باشند، همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید درک کنید که مشکل کاربرتان چیست تا بتوانید راه حل مناسب به او ارائه دهید.

اینکه بتوانید در مورد نیازهای مشتری نسبت به تبلیغ کنندگان خود درکی داشته باشید، ممکن است کمی تلاش بیشتری از طرف شما بطلبد، اما در پایان باعث می‌شود تا راهنمای خرید مشتری خود را به دست آورید و اعتماد طولانی مدت نسبت به خود در ذهن کاربر ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: ۳ مرحله برای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر

وقتی خوانندگان شما چیزی را که دوست دارند و چیزی که فکر می‌کنند زندگی آنها را به نوعی بهتر می‌کند را مشاهده می‌کنند، می‌توانند بیشتر به سمت کلیک کردن ترغیب شوند. با خوانندگان خوشحالی که تبلیغات بنری را مفید و نه مضر می‌بینند، شما برای تبلیغ کنندگان، خوانندگان و انتشارات خود یک موقعیت برد برد ایجاد می‌کنید.

طراحی بنر تبلیغاتی گیف سایت کادرنو

سایت کادرنو جایی برای دیده شدن برند شما است. کادرنو  با خدمات متنوع در زمینه طراحی بنر تبلیغاتی از قبیل طراحی بنر‌های متحرک یا گیف، بنرهای HTML5 و بنرهای ثابت تبلیغات تاثیرگذار را تجربه خواهید کرد.

طراحی بنر تبلیغاتی گیف سایت کادرنو به صورت اصولی و مطابق با مطالعات انجام گرفته روی بازدهی بنرهای تبلیغاتی توسط طراحان حرفه‌ای کادرنو انجام می‌شود، که بهترین نتیجه را در رابطه با هدف گذاری شما نشان می‌دهد.

3 پاسخ
 1. محسن
  محسن says:

  واقعا که امروزه بیشتر بنرهایی که بصورت غیر حرفه ای تو ایران طراحی میشه جزء اون دسته از بنرهای گیج کننده هستند و هیچ چیزی ازشون نمیشه فهمید.

  پاسخ
  • مهرداد سلطانی
   مهرداد سلطانی says:

   متاسفانه صاحبان کسب و کار توجهی به این موضوع ندارند و حاضر نیستند برای داشتن طرح حرفه‌ای مبلغ بیشتری را بپردازند و این امر باعث می‌شود کیفیت طراحی پایین باشد

   پاسخ
 2. زهرا راد
  زهرا راد says:

  اون نکته بهینه سازی بنر برای موبایل خیلی خوبه، چون تو ایران اصلا کسی تبلیغات بهینه برای موبایل رو اصلا جدی نمیگیره در صورتی که موبایل الان بیشتری کاربر رو داره و احتمال اثربخشیش بیشتره.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *